Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Asseco Resovia ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Beniaminek powalczył z uczestnikiem Ligi Mistrzów

26.11.2023 r. PlusLiga: Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Asseco Resovia.
26.11.2023 r. PlusLiga: Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Asseco Resovia. Marek Tęcza/Ireneusz Romanek
W niedzielę 26 listopada 2023 roku w meczu 8. kolejki Plus Ligi siatkarzy Exact Systems Hemarpol Częstochowa przegrał z Asseco Resovią Rzeszów 1:3. Gospodarze tanio skóry nie sprzedali. Kibiców szczególnie rozgrzał drugi set, który kończył się na przewagi. Na meczu było 2.796 widzów! Zobacz ZDJĘCIA!

Do Częstochowy na mecz z beniaminkiem PlusLigi przyjechał uczestnik tegorocznej Ligi Mistrzów. Asseco Resovia w pierwszym meczu przegrała z mistrzem Francji Tours VB 1:3. Rzeszowianie chcieli się odkuć w meczu ligowym. Oczywiście byli faworytem w spotkaniu z Norwidem, bo mieli bilans 5 wygranych i 2 porażek (13 pkt), a częstochowianie wygrali dwa razy i przegrali pięciokrotnie (6 pkt). W poprzedniej kolejce pokonali u siebie Skrę Bełchatów 3:1.

Zobacz w galerii ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu PlusLigi: Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Asseco Resovia, 26.11.2023 r.

Dawid Dulski poprowadził gospodarzy do wygranej w drugim secie

Choć w pierwszym secie Resovia odskoczyła od 8:7 do 12:7, gospodarze nie zamierzali odpuszczać. Ich grę ciągnął Dawid Dulski i częstochowianie przegrywali tylko 15:16. Wtedy trener gości Giampaolo Medei wziął czas. Rzeszowianie uciekli na cztery punkty - 20:16. Jakub Kochanowski kończył seta dobrymi zagrywkami i Resovia wygrała do 18.

W drugim secie gospodarze prowadzili 9:7 i 13:11, w czym znów duży udział miał Dulski. Przy remisie 14:14 rzeszowianie wypracowali trzy punkty przewagi (14:17), a Stephen Boyer bombardował zagrywkami. W końcówce Norwid doszedł na jeden punkt - 22:23. Było już 22:24, ale częstochowianie doprowadzili do remisu 24:24. Set kończył się więc na przewagi. Dwa ostatnie punkty zdobył szalejący Dulski - najpierw zagrywką, potem atakiem i mieliśmy remis w meczu!

Goście zgarnęli pełną pulę

Stracony set podrażnił Resovię, która prowadziła w trzeciej partii 10:6 i trener Leszek Hudziak wziął czas. Szkoleniowiec gospodarzy ten sam manewr powtórzył przy wyniku 13:7. Goście prowadzili już 22:14, w ekipie z Częstochowy pojawili się rezerwowi, a set skończył się do 18. W czwartym secie Norwid przegrywał już 5:11, ale jeszcze szarpnął i było 8:11. Resovia jednak pilnowała przewagi. Patrząc od strony gospodarzy mieliśmy 16:19, ale kiedy było 18:23 stało się jasne, że goście zgarną pełną pulę.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Asseco Resovia 1:3 (18:25, 32:30, 18:25, 19:25)

Exact Systems: Dawid Dulski, Piotr Hain, Bartłomiej Janus, Byron Keturakis, Damian Kogut, Rafał Sobański, Sho Takahashi (libero) oraz Mateusz Borkowski, Aymen Bouguerra, Oskar Espeland, Marcin Jaskuła (libero), Tomasz Kowalski

Asseco Resovia: Stephen Boyer, Klemen Cebulj, Torey DeFalco, Fabian Drzyzga, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski (libero) oraz Jakub Bucki, Michał Kędzierski, Yacine Louati, Krzysztof Rejno