Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fest Festival 2022: magiczne miasteczko rośnie w oczach! Zdjęcia z budowy Fest Festivalu

Marcin Śliwa
Marcin Śliwa
Do dyspozycji gości trzeciej edycji Fest Festivalu będzie 10 scen głównych.
Do dyspozycji gości trzeciej edycji Fest Festivalu będzie 10 scen głównych. Marcin Śliwa
Przygotowania do trzeciej edycji Fest Festivalu idą pełną parą. W Parku Śląskim stoi już pięć potężnych scen, a w kolejnych miejscach z każdym dniem przybywa klimatycznych, kolorowych dekoracji. Budowa festiwalowego miasteczka, na które w sumie składa się 10 scen głównych, 5 scen partnerów, pole namiotowe, strefy chilloutu i wystawiennicze, to olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne angażujące setki osób. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z placu budowy, który już w środę 10 sierpnia zamieni się w magiczne miasteczko, gdzie bawić się będzie około 40 tys. osób!

Budowa festiwalowego miasteczka

Pierwsze dekoracje i elementy festiwalowego miasteczka przyjechały do Chorzowa już w czwartek 28 lipca, a dzień później na parkowych alejkach pojawił się ciężki sprzęt. Od tego czasu Park Śląski zmienił się nie do poznania.

- Jesteśmy tydzień po wbiciu "pierwszej łopaty". W tej chwili zrobiliśmy już konstrukcje do wszystkich głównych scen. Powstały dwa duże namioty - każdy z nich ma ponad 50 metrów długości. Duży, różowy namiot to Tent Stage, czyli scena hip-hopowa ma wymiary 45 na 75 metrów. Powstała też konstrukcja Areny, pod którą będą występowali artyści z gatunku EDM. Postawiliśmy też naszą piękną Silesię znajdującą się w okolicy Kapelusza i łąki kwiatowej - mówi Marcin Szymanowski, organizator Fest Festivalu.

W tym samym czasie powstała też Scena Główna na Polach Marsowych, czyli największa konstrukcja na Fest Festiwalu, gdzie będą występować największe gwiazdy tegorocznej edycji imprezy.

- Obecnie skupiamy się na Kręgach Tanecznych. Będą to kolejne cztery sceny festiwalu znajdujące się po drugiej stronie Kanału Regatowego oraz dwie nowe inicjatywy, czyli Love Bazaar - scena z performancem i Magic Forest - bardzo klimatyczna scena z muzyką soul, funk i jazz. Różnorodna muzyka, trochę do posiedzenia, trochę do potańczenia - wyjaśnia Marcin Szymanowski.

Scena Love Bazaar znajdować się będzie w okolicy Ogrodu Japońskiego w malowniczym otoczeniu żywopłotów i infrastruktury Parku Śląskiego. Druga nowa scena, Magic Forest znajduje się w leśnej części parku.

- Będzie głęboko w lesie, w miejscu, o którego istnieniu prawdopodobnie niewiele osób mieszkających obok parku nie wiedziało. Tchnęliśmy w nie nowe życie i z niecierpliwością czekamy na to, aż mieszkańcy zobaczą, w jaki sposób zaaranżowaliśmy środek dzikiego lasu - zapowiada Marcin Szymanowski.

W sumie do dyspozycji gości trzeciej edycji Fest Festivalu będzie 10 scen głównych. Od wejścia na teren imprezy: Main Stage, Tent Stage, Arena Stage, Silesia, Love Bazaar, Magic Forest, Krąg Taneczny Smolna, Astral Stage, Posession oraz Eden Stage. Do tego dochodzi jeszcze pięć mniejszych scen przygotowywanych razem z partnerami festiwalu, w których odbywać się będą akty DJskie. Łącznie między 10 a 13 sierpnia w Parku Śląskim wystąpi ponad 400 artystów.

Program muzyczny dopełnią liczne dekoracje, ozdoby i klimatyczne oświetlenie, co sprawi, że po przekroczeniu bram wszyscy poczują festiwalowy nastrój.

- Park Śląski to bardzo ładne miejsce. Samo przebywanie w nim stanowi rozrywkę, sposób na spędzenie wolnego czasu i relaks. Stworzenie festiwalu musi się odbywać w zgodzie i harmonii z parkiem, aby pasował do tego pięknego, zielonego miejsca. Nie chcemy stworzyć tylko i wyłącznie surowych metalowych scen ze światłami i występami, chcemy zaaranżować park, aby stał się magicznym miasteczkiem pełnym sztuki. Jako organizatorzy próbujemy stworzyć bezpieczną strefę, która będzie piękna. To będzie się przejawiało we wszystkich miejscach, nie tylko w występach artystów - przekonuje Marcin Szymanowski.

Zobacz zdjęcia:

Nie przeocz

Rozmach festiwalu to również wielki wysiłek organizacyjny

Fest Festival rozwija się z każdą kolejną edycją oferując swoim gościom dodatkowe sceny i nowe strefy tematyczne. Skala przedsięwzięcia jest ogromna, o czym najlepiej świadczy liczba osób zaangażowanych w produkcję i obsługę imprezy.

- W kulminacyjnym momencie spodziewamy się 4 tysięcy osób zaangażowanych w cały festiwal, od pracowników ochrony, po obsługę barmańską, przez organizatorów, pracowników gastronomii kończąc na artystach i wystawcach zaangażowanych w projekt - tłumaczy Marcin Szymanowski.

Organizacja tak dużego wydarzenia to duże wyzwanie, zwłaszcza, że w topowym momencie na terenie imprezy ma być około 40 tysięcy festiwalowiczów.

- Największym wyzwaniem jest połączenie występów, techniki festiwalowej, dekoracji i gastronomii tak, aby tworzyły jedność dając idealne miejsce do spędzenia 4 dni wakacji. Przy tym wszystkim, to musi być miejsce bezpieczne, które jest w stanie przyjąć tę liczbę osób, której się spodziewamy, a jest to od 30 do 40 tysięcy uczestników - zapowiada Marcin Szymanowski.

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera