MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Forum „Kobieca Twarz Regionu” w Muzeum Śląskim za nami. Inspirujące spotkanie dla kobiet z województwa śląskiego

Urszula Kosiór
Urszula Kosiór
W sobotę, 25 maja, w przestrzeni Muzeum Śląskiego w Katowicach odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Forum „Kobieca Twarz Regionu”. To inspirujące spotkanie zgromadziło kobiety z całego regionu, oferując im dzień pełen inspiracji, edukacji i integracji.

Już od godziny 10:00 trwały castingi, mające na celu wyłonienie laureatek plebiscytu. Forum rozpoczęło się o 12:00. Uczestniczki mogły skorzystać z licznych atrakcji, w tym paneli dyskusyjnych i warsztatów z Mindfulness, które pozwoliły na chwilę wyciszenia i skupienia się na własnym dobrostanie. Program obfitował w inspirujące spotkania z ekspertkami z różnych dziedzin – stylistkami i lekarzami, którzy dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem, odpowiadając na liczne pytania uczestniczek. Kobiety obecne na wydarzeniu miały okazję porozmawiać z wróżką Karoliną Bródką i poznać swój profesjonalny horoskop urodzeniowy.

Wśród gości pojawił się Rafał Adamczyk, Członek Zarządu Województwa Śląskiego. O znaczeniu kobiet mówił:

- Jestem tu dziś z Wami, bo kobiety są bardzo ważną częścią naszego życia. Każda z nich zasługuje na dzień dla siebie. Myślę, że kobiety powinny mieć ten czas, żeby się spotkać, porozmawiać, skorzystać z różnego typu usług i uczestniczyć w panelach dyskusyjnych. Cieszę się, że dzisiaj świętujemy w Katowicach, 25 maja, na dzień przed Dniem Matki. Kobiety, i te które kiedyś zostają matkami, opiekują się nami i kształtują nasze charaktery, zasługują na ten wyjątkowy dzień. Liczę na to, że będzie to bardzo udany czas dla wszystkich szanownych pań, które zagoszczą w Muzeum Śląskim.

Wśród najważniejszych punktów programu znalazły się dwa panele dyskusyjne. W pierwszym z nich, zatytułowanym „Rola Kobiety we współczesnym świecie”, wzięły udział Patrycja Mordziołek, z Centrum Psychologicznego Dobry Psycholog w Katowicach, Anna Hanusiak-Tatarska z firmy Hansped Transport i Spedycja oraz dr Ilona Kancler twórczyni multimedialna, konceptualistka, doktor sztuki, zaangażowana aktywistka, regionalistka

- Dzisiaj jestem tu dla kobiet, żeby je wspierać, motywować na podstawie mojego przykładu i mojego życia zawodowego. Kobiety są mocniejsze niż im się wydaje, dużo silniejsze. Na codzień działam w branży zdominowanej przez mężczyzn, jednak sądzę, że cała infrastruktura i administracja towarzysząca transportowi to kobiety właśnie. Na podstawie mojego doświadczenia, wiem, że są bardziej zorganizowane, dokładniejsze, bardziej się identyfikują z firmą, bardziej współpracują niż rywalizują – o kobietach w biznesie mówiła Anna Hanusiak-Tatarska, właścicielka i założycielka firmy Hanspes Transport i Spedycja.

Drugi panel, poświęcony „Roli rodziny w społeczeństwie: wsparcie, opieka i rozwój”, przyciągnął uwagę dzięki udziałowi dr Małgorzaty Mańki-Szulik, prezydent Zabrza w latach 2006-2024, Martinowi Gliklich - enrolment manager szkoły i przedszkola Maple Bear Katowice, oraz Elżbiety Grzeczki, dyrektorki Senior Residence.

Senior Residence to nowoczesny ośrodek opieki dla seniorów, oferujący kompleksową opiekę medyczną i terapeutyczną w komfortowych warunkach. Uczestniczki miały okazję porozmawiać z dyrektorką Elżbietą Grzeczką o różnych aspektach opieki nad seniorami, co spotkało się z dużym zainteresowaniem.

Dodatkowo, specjalista onkologii dr n. med. Rafał Wiśniowski z Bielskiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej podzielił się swoją wiedzą na temat raka piersi i znaczenia regularnych badań profilaktycznych, co spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestniczek.

W ramach wydarzenia przygotowano również szkolenia z wystąpień publicznych oraz autoprezentacji, prowadzone przez Annę Gacką, psycholożkę, coachkę i trenerkę. Podczas swojej prelekcji na temat budowania silnej marki osobistej na rynku pracy, Gacka zwróciła uwagę na kluczowe aspekty skutecznego wyrażania siebie i budowania pewności siebie. Dr n. med. Karolina Mikuś-Zagórska z Eurokliniki Katowice poprowadziła natomiast prelekcję „Patrzysz w lustro i coś jest nie tak? Odważ się choćby na małą zmianę!”, zachęcając uczestniczki do wprowadzania zmian w swoim życiu. Jako specjalistka chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej, dr Mikuś-Zagórska podkreśliła, jak ważne jest, by każda kobieta czuła się dobrze we własnej skórze.

- Patrząc w lustro, warto czasem odważyć się na małą zmianę, która może przynieść wielką różnicę w samopoczuciu i pewności siebie. Każda kobieta zasługuje na to, aby czuć się piękna we własnej skórze i mieć odwagę, by wprowadzać zmiany, które ją uszczęśliwiają – wspomniała dr n. med. Karolina Mikuś-Zagórska, specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej.

Forum „Kobieca Twarz Regionu” to także miejsce licznych stoisk i przestrzeni przygotowanych specjalnie dla kobiet z ofertą, z której mogły skorzystać na miejscu. Okularnia Jarek Sałapat przygotowała ofertę oprawek korekcyjnych specjalnie dla pań, a Mydlarnia u Franciszka prowadziła pokaz swoich produktów oraz oferowała mini zabiegi kosmetyczne z ich użyciem, co spotkało się z dużym zainteresowaniem.

Przez cały czas trwania wydarzenia, od godziny 12:00 do 16:00, w przestrzeni Muzeum Śląskiego, a dokładnie w korytarzu przy sali audytoryjnej, na swoje stanowiska zapraszali liczni partnerzy. Uczestniczki mogły odwiedzić stoiska takich wystawców jak Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Dobry Psycholog, MM Cars Group, Browar Wodzisławski, Pracownia projektowania biżuterii Saffa w Katowicach, Mokate, Bemer oraz Maple Bear Polska.

Kulminacyjnym punktem programu było uroczyste wyłonienie laureatek plebiscytu „Kobieca Twarz Regionu”. Uhonorowane zostały kobiety, które swoją działalnością wyróżniły się w różnych dziedzinach, wpływając na rozwój i dobro naszego regionu. Ceremonia wręczenia nagród była momentem pełnym emocji i wzruszeń.

Goście mieli także niepowtarzalną okazję podziwiać wernisaż obrazów autorstwa Dagmary Rybak, który odbywał się od godziny 12:00 do 16:00.

Dagmara Rybak to artystka, której talent malarski emanuje z każdego pociągnięcia pędzla. Urodzona i wychowana na Śląsku, dzieciństwo spędziła na tradycyjnej polskiej wsi, od najmłodszych lat fascynowała się sztuką i kolorem. Jej prace są nie tylko wyrazem jej pasji, ale także głęboko zakorzenionych przekonań na temat kobiecej siły, piękna i emocji.

Forum zakończyło się rozmowami w kuluarach, gdzie przy wyśmienitym cateringu uczestniczki nawiązywały nowe znajomości, wymieniały się doświadczeniami i spędzały miło czas w towarzystwie innych kobiet.
Dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu! Do zobaczenia na kolejnych edycjach!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni