Francja – Peru 1:0. Francuzi pewni awansu [ZAPIS LIVE]

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann Damian Kosciesza/Gol24
W meczu grupy C mistrzostw świata w czwartek 21.06.2018 grają Francja z Peru. Spotkanie odbędzie się w Jekaterynburgu. Początek o godz. 17. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona będzie relacja LIVE z meczu Francja – Peru.

Francja należy do faworytów mundialu w Rosji. W pierwszym meczu Francuzi pokonali Australijczyków 2:1, choć łatwo nie było. Do przerwy gole nie padły. Pierwszą bramkę strzelił z rzutu karnego Antoine Griezmann, ale „Kangury” szybko wyrównały – również z karnego trafił Mile Jedinak. Na 10 minut przed końcem faworyci zdobyli zwycięską bramkę. Wyręczył ich Aziz Behich zaliczają samobója.

FRANCJA - PERU LIVE

Ostatnio głośno było o gwieździe reprezentacji Francji, czyli o Griezmannie. Jednak nie chodziło o mundial tylko o przedłużenie kontraktu z Atletico Madryt. Po pierwsze Francuz nie przeszedł do Barcelony, na dodatek będzie zarabiał więcej niż Cristiano Ronaldo w Realu Madryt. Griezmann dostał ofertę 23 mln euro netto za rok, czyli o 2 mln więcej niż ma Portugalczyk. Ronaldo miał zacząć domagać się podwyżki. „Królewscy” zaproponowali 25 mln, co nie zadowala reprezentanta Portugalii, bo Leo Messi zarania 40 mln, a Neymar – 35 mln euro.

FRANCJA - PERU NA ŻYWO

W kadrze Peru nie myślą o takich pieniądzach. Po porażce w pierwszym meczu z Danią 0:1 muszą szukać punktów w meczu z Francją. Przemawia za nimi historia. Te drużyny spotkały się tylko raz. W 1982 roku w meczu towarzyskim w Paryżu Peru wygrało z Francją 1:0.

FRANCJA - PERU TRANSMISJA

Ranking FIFA wskazuje faworyta spotkania w Jekaterynburgu. Francja jest na 7. miejscu, a Peru na 11. Czwartkowy mecz sędziować będzie Mohammed Abdulla Mohamed ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.