GKS Jastrzębie - Odra Opole 3:1. Beniaminek coraz bliżej czołówki

GKS Jastrzębie udanie rozpoczął rundę wiosenną pierwszej ligi
GKS Jastrzębie udanie rozpoczął rundę wiosenną pierwszej ligi Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W sobotnim meczu 22. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Jastrzębie pokonał u siebie Odrę Opole 3:1. Gospodarze przegrywali po bramce Szymona Skrzypczaka, ale odrobili straty i wygrali dzięki trafieniom Dawida Gojnego, Jakuba Wróbla i Kamila Jadacha.

Twardej mentalności, konsekwencji i odwagi mogłaby pozazdrościć Jastrzębiu niejedna faworyzowana ekipa pierwszej ligi. Podopieczni Jarosława Skrobacza w pierwszym meczu rundy wiosennej pokazali, że nie zamierzają się zatrzymywać po udanej jesieni. Pewnie pokonali u siebie Odrę Opole i są coraz bliżej ścisłej czołówki.

Gospodarze nie podłamali się, choć przegrywali już po czterech minutach gry. Błąd obrony wykorzystał Szymon Skrzypczak, który wyszedł sam na sam z debiutującym w bramce GKS-u Hubertem Gostomskim i pewnym strzałem dał Odrze prowadzenie.

Goście mieli okazje na kolejne bramki, ale fatalnie spisywał się Ivan Martin. Hiszpański napastnik zmarnował dwie dobre szanse na gola, a wkrótce potem GKS wykorzystał jego niefrasobliwość i doprowadził do wyrównania. W 18. minucie celnym strzałem głową popisał się Dawid Gojny.

Beniaminek rozochocił się zdobytą bramką i jeszcze przed przerwą objął prowadzenie. Swój bardzo dobry debiut w barwach jastrzębskiej jedenastki ukoronował Jakub Wróbel, popisując się pięknym strzałem z dystansu.

W drugiej połowie GKS pokazał, że potrafi skutecznie bronić dostępu do własnej bramki i nie pozwolił Odrze na stwarzanie stuprocentowych okazji. Kwadrans przed zakończeniem wynik ustalił Kamil Jadach i Jastrzębie mogło się cieszyć z ósmego zwycięstwa w tym sezonie. W tabeli beniaminek ustępuje miejsca tylko czterem zespołom i pokazuje, że wiosną może namieszać w czołówce.

GKS 1962 Jastrzębie 3-1 Odra Opole
Dawid Gojny 18', Jakub Wróbel 35', Kamil Jadach 75' - Szymon Skrzypczak 4'

GKS 1962: Hubert Gostomski - Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Kamil Szymura, Dawid Gojny - Kamil Jadach, Maciej Spychała, Damian Tront, Krzysztof Gancarczyk (57' Patryk Skórecki) - Jakub Wróbel (66' Bartosz Jaroszek), Kamil Adamek (84' Oskar Mazurkiewicz).

Odra: Artur Krysiak - Tomáš Mikinič, Paweł Baranowski, Serafin Szota, Rafał Brusiło - Dawid Błanik (63' Mariusz Rybicki), Mateusz Czyżycki, Rafał Niziołek, Krzysztof Janus - Iván Martín (46' Marcin Urynowicz), Szymon Skrzypczak (67' Sebastian Bonecki).