GKS Katowice - Dolcan 1:0 [RELACJA, ZDJĘCIA] Katowiczanie wygraną uczcili pamięć Adama Ledwonia

GKS Katowice - Dolcan Ząbki
GKS Katowice - Dolcan Ząbki Mikołaj Suchan
Piłkarze GKS Katowice na zakończenie ligowych rozgrywek wygrali z Dolcanem Ząbki. Ostatni mecz sezonu 2012/13 na Bukowej był tylko jednym z elementów futbolowego święta w Katowicach. W przerwie spotkania rozegrano finał turnieju dziecięcego katowickich dzielnic "Zagraj na Bukowej", w którym drużyna Centrum pokonała po rzutach karnych zespół z Piotrowic. Po meczu odbył się natomiast pokazowy pojedynek dawnych gwiazd GKS upamiętniający piątą rocznicę śmierci Adama Ledwonia, byłego gracza tego klubu i reprezentacji Polski.

GKS DOLCAN - ŚLEDŹ RELACJĘ NA ŻYWO OD GODZ. 17:00

O popularnym "Ledku", który w latach 1991-97 rozegrał w barwach GKS 182 mecze zdobywając z tym klubem Puchar Polski i dwa wicemistrzostwa kraju, pamiętali nie tylko jego rodzice i przyjaciele organizujący benefisowe spotkanie, ale także piłkarze GieKSy, którzy wybiegli na murawę w koszulkach z jego podobizną oraz katowiccy fani wywieszając okolicznościowy transparent.

W związku z zamknięciem przez wojewodę śląskiego na wniosek policji słynnego Blaszoka wszyscy kibice GKS zasiedli w sobotę na trybunie głównej. Tłoku nie było, ale za to atmosfera była naprawdę gorąca. Co ciekawe swoich sympatyków w Katowicach mieli też goście. Fani Dolcana przyjechali jednak nie z Ząbek, ale… Czeladzi, gdyż byli w większości kibicami tamtejszego CKS.

Podopieczni trenera Rafała Góraka objęli prowadzenie już w 11 minucie po indywidualnej akcji Przemysława Pitrego. Najlepszy strzelec GKS z łatwością minął stopera Dolcana i strzelił z 16 m nie do obrony. Później okazje do podwyższenia wyniku mieli Jewhen Radionow i Kamil Cholerzyński, ale ich uderzenia obronił bramkarz gości Mateusz Kryczka. Pitremu w zdobyciu drugiego gola przeszkodził natomiast… Krzysztof Wołkowicz, który stanął na linii strzału i odbił futbolówkę nad poprzeczkę.

W miarę upływu minut do głosu zaczęli dochodzić jednak gracze Dolcana. Goście wykorzystując niezbyt pewną grę katowickiej obrony z łatwością wypracowywali sobie kolejne sytuacje strzeleckie, lecz równie niefrasobliwie je marnowali. W I połowie najbliższy szczęścia był Szymon Matuszek, po którego uderzeniu głową piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy GKS.

Po zmianie stron ataki Dolcanu straciły na intensywności i bramkarz GKS ani razu nie znalazł się w poważniejszych opałach. Katowiczanie najgroźniejsze akcje przeprowadzali natomiast po szybkich kontrach prawą stroną Janusza Gancarczyka, ale koledzy z drużyny nie potrafili zamienić na gole dośrodkowań skrzydłowego GieKSy. W ich marnowaniu celował zwłaszcza Arkadiusz Kowalczyk wprowadzony na boisko po przerwie.

GKS Katowice - Dolcan Ząbki 1:0 (1:0)

Bramka 1:0 Przemysław Pitry (11)