GKS Katowice - GKS Bełchatów 2:1. Katowiczanie znów wygrali ZDJĘCIA

GKS Katowice wygrał z GKS Bełchatów 2:1Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze GKS Katowce pokonali na Bukowej GKS Bełchatów 2:1. Bramki dla katowiczan strzelili Patryk Szwedzik i Filip Kozłowski. To był drugi letni sparing GieKSy u druga wygrana piłkarzy Rafała Góraka. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - GKS Bełchatów.

GKS Katowice - GKS Bełchatów 2:1. Katowiczanie znów wygrali

Przed tym sezonem GKS Katowice i GKS Bełćhatów zamienily się ligami. Katowiczanie awansowali do Fortuna 1. Ligi, a bełchatowianie spadli do eWiner 2. Ligi. Różnicę w kierunkach w jakich podążają obidwa zespoły widać też było w środowym sparingu - zwłaszcza w jego I połowie.

Katowiczanie do przerwy byli zespołem lepszym, czego efektem były dwie bramki. Pierwszą z rzutu karnego podyktowanego za faul na Maiceju Urynowiczu zdobył Patryk Szwedzik. Druga była dziełem Filipa Kozłowskiego, który z bliska wepchnął piłkę do siatki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS KATOWICE - GKS BEŁCHATÓW

Po zmianie stron trener Rafał Górak desygnował do gry zupełnie inną jedenastkę. Na murawie przez całe 90 minut przebywał najnowszy nabytek GieKSy Paweł Gierach. 20-letni boczny obrońca Jagiellonii Białystok ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu do Wigier Suwałki, a w środę podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Katowiczanie dalej przeważali, ale też z niepokojem spoglądali w niebo na którym zbierały się ciemne chmury. Ostatecznie udało im się skończyć mecz zanim nad miastem rozszalała się burza, ale nie udało się uniknąć straty bramki. W jednej z ostatnich akcji gości zdobyli bowiem honorowego gola, którego autorem był Mikołaj Gabord

Następny sparing GKS Katowice zagra w sobotę. Jego rywalem będzie Zagłębie Sosnowiec, a pojedynek odbędzie się na Stadionie Ludowym.

GKS Katowice - GKS Bełchatów 2:1 (2:0)
1:0 Patryk Szwedzik (10-karny), 2:0 Filip Kozłowski (34), 2:1 Mikołaj Gabor (90)

Katowice
(I połowa) Kudła - Gierach, Jędrych, Sadowski, Pavlas - Woźniak, Repka, Urynowicz, Kościelniak, Szwedzik - Kozłowski.
(II połowa): Królczyk – Sadowski, Janiszewski, Rogala - Gierach, Jaroszek, Błąd, Figiel, Sanocki -Szwedzik, Szymczak oraz Wodnicki, Pietrzyk.