GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Siatkarskie derby Śląska dla wicemistrza Polski

17.12.2022. PlusLiga: GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
17.12.2022. PlusLiga: GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę 17.12.2022 r. w meczu 16. kolejki PlusLigi GKS Katowice przegrał z Jastrzębskim Węglem 0:3. To był ostatni domowy mecz GieKSy w tym roku. Katowiczanie w dwóch setach dotrzymywali kroku wicemistrzom Polski, a w ostatnim zabrakło im już sił. Jastrzębski Węgiel znów liderem PlusLigi! Zobacz ZDJĘCIA z siatkarskich derbów Śląska w hali w Szopienicach.

Jastrzębski Węgiel w poprzedniej kolejce przegrał u siebie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 2:3 i stracił pozycję lidera PlusLigi na rzecz Aluronu CMC Warty Zawiercie. „Jurajscy Rycerze” w sobotę 17 grudnia wygrali w Bełchatowie z PGE Skrą 3:2, zaliczając 11. ligowe zwycięstwo z rzędu. Jastrzębianie chcieli wygrać w Katowicach i wrócić na szczyt. GieKSa przystąpiła do meczu z wicemistrzem Polski z serią trzech porażek z rzędu.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu PlusLigi: GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel, 17.12.2022 r.

W obu drużynach nie brakuje problemów kadrowych. GieKSa przed meczem poinformowała, że powodu urazu bicepsa zabrakło w składzie Gonzalo Quirogi.

Pierwszy set dla Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębianie głośno dopingowani przez grupę swoich kibiców od remisu 8:8 odskoczyli na 11:8. Trener GieKSy Grzegorz Słaby wziął przerwę na żądanie. Goście prowadzili 13:10, ale GKS się zmobilizował i tracił tylko punkt -13:12, a następnie doprowadził do remisu 15:15. Znów, jak na początku, grano punkt za punkt. Gdy Jastrzębski Węgiel prowadził 19:17 Grzegorz Słaby znów postanowił porozmawiać z zespołem. Goście szli jednak jak po swoje - 23:18. W ostatniej akcji sędziowie wychwycili dotknięcie siatki przez katowiczan - 25:21.

W końcówce lepsi goście

GKS miał problem z przyjęciem (nadal brakowało też kontuzjowanego Jakuba Szymańskiego) i było 6:10. Katowiczanie nie dawali za wygraną i na ich blok nadział się Stephen Boyer - 10:12. Goście utrzymali potem 2-3 punktową przewagę. Gdy GKS dochodził na jeden punkt, goście znów uciekali. Tak było od 18:19 do 18:21. Jednak GieKSa nadal nie odpuszczała - 21:22 i wtedy trener Marcelo Mendez wziął czas. Pomogło i Jastrzębski Węgiel wygrał drugiego seta też do 21.

GKS w trzecim secie już nie dał rady

Goście z Jastrzębia-Zdroju nie zamierzali zwalniać tempa i zaczęli trzeciego seta od prowadzenia 6:1. Tym razem GieKSa już nie umiała dotrzymać kroku faworytowi derbów Śląska i przegrywała już 6:13. Przy 10:16 trener Słaby zachęcał swych siatkarzy, aby… nie patrzyli na wynik. W drużynie gospodarzy nastąpiły zmiany. Jastrzębianie byli w gazie i nic nie było już w stanie ich zatrzymać. W ostatniej akcji jastrzębski blok powstrzymał Damiana Domagałę.

MVP meczu został Trevor Clevenot z Jastrzębskiego Węgla.

GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 21:25, 16:25)

GKS: Adamczyk, Mielczarek, Seganow, Jarosz, Rousseaux, Kania, Mariański (libero) oraz Domagała, Nowosielski.

Jastrzębski Węgiel: Fornal, Boyer, Macyra, Dryja, Clevenot, Toniutti, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Hadrava.