GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1. Awans GieKSy! [ZDJĘCIA, OPINIE]

TOK/Zdjęcia Arkadiusz Gola
GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała
GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała Arkadiusz Gola
GKS Katowice pokonał po dogrywce Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Zobaczcie zdjęcia

Bramki dla GKS strzelili Sławomir Duda w 74. minucie z rzutu karnego i Przemysław Pitry w 104. minucie. Dla Podbeskidzia trafił Błażej Telichowski w 78. min. Podbeskidzie od 72. minuty grało w osłabieniu, ponieważ Frank Adu Kwame zobaczył czerwoną kartkę.

w 10. minucie faulowany w polu karnym był Janusz Gancarczyk, który podszedł do jedenastki i trafił w słupek. – Janusz tym razem przegrał wojnę psychologiczną i nie wykorzystał swojej szansy. Na szczęście potem Sławek Duda wziął odpowiedzialność na swoje barki i nie pomylił się – stwierdził trener GKS-u Rafał Górak, cytowany przez oficjalną stronę klubu z Bukowej.

– Straciliśmy zawodnika i bramkę z rzutu karnego. To był kluczowy moment spotkania. Było nam zdecydowanie trudniej. Sędzia był dzisiaj naszym najtrudniejszym przeciwnikiem, brakowało mu konsekwencji. Nie umniejsza to jednak postawie GKS-u, który dzisiaj grał twardo i solidnie – ocenił trener Podbeskidzia, Czesław Michniewicz.