GKS Katowice - PZU Podhale Nowy Targ: Katowiczanie do play off przystąpią z pierwszego miejsca ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Katowiccy kibice cieszyli się ze zwycięstwa GKS nad Podhalem Nowy Targ  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Katowiccy kibice cieszyli się ze zwycięstwa GKS nad Podhalem Nowy Targ Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Mariusz Zawadzki
W rozegranym 18 lutego meczu 42. kolejki Tauron Hokej ligi GKS Katowice pokonał PZU Podhale Nowy Targ 3:1. Ta wygrana oznacza, że katowiczanie do rozpocznynających się 1 marca rozgrywek play off przystąpią z pierwszego miejsca. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - PZU Podhale Nowy Targ.

GKS Katowice do play off przystąpi z pierwszego miejsca

Hokeiści GKS Katowice pokonali w niedzielny wieczór PZU Podhale Nowy Targ i zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym. Zwycięstwo mistrza Polski nad "Szarotkami" obejrzało w Satelicie 1300 kibiców Gieksy.

Pierwsza tercja spotkania nie przyniosła bramek, choć podopieczni trenera Jacka Płachty grali w niej przez pół minuty w podwójnej przewadze. Worek z bramkami w małej hali Spodka rozwiązał dopiero pod koniec drugiej odsłony Fin Aleksi Varttinen.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - PZU PODHALE NOWY TARG

W trzeciej tercji prowadzenie katowiczan po indywidualnej akcji podwyższył Mateusz Michalski. Goście w końcówce strzelili kontaktowego gola grając sześciu na czterech, by gdy na ławkę kar powędrował Shigeki Hitosato Podhale wycofało bramkarza. Johna Murraya pokonał doświadczony Alex Szczechura.

Nowotarżanie chcieli pójść za ciosem i na półtorej minuty przed końcową syreną Paweł Bizup ponownie zjechał do boksu. Atakujący goście stracili jednak krążek i Fin Joona Monto strzałem do pustej bramki w ostatniej minucie przypieczętował zwycięstwo Gieksy.

Katowiczanie po raz piąty w tym sezonie pokonali Podhale. Obrońcy tytułu na trzy kolejki przed zakończeniem zasadniczej fazy rozgrywek Tauron Hokej Ligi zapewnili sobie przystąpienie do rozgrywek play off i walki o medale z pierwszej pozycji.

GKS Katowice - PZU Podhale Nowy Targ 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Bramki 1:0 Aleksi Varttinen (38), 2:0 Mateusz Michalski (53), 2:1 Alexander Szczechura (58), 3:1 Joona Monto (60).

Kary Katowice - 9 minut, Podhale - 12 minut.