GKS Tychy - Miedź Legnica ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Tyszanie zdemolowani u siebie. Miedź z trzecim zwycięstwem z rzędu

13.08.2021. GKS Tychy - Miedź Legnica.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
13.08.2021. GKS Tychy - Miedź Legnica. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W piątek 13.08.2021 r. w meczu 3. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy przegrał z Miedzią Legnica 0:3 (0:0). Tyszanie zostali z 1 punktem, a Miedź zaliczyła trzecią wygraną w trzecim meczu tego sezonu. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania na stadionie przy Edukacji.

GKS Tychy w dwóch pierwszych kolejkach zdobył tylko punkt, remisując u siebie z ŁKS-em Łódź 1:1. Potem przyszła porażka w Rzeszowie z Resovią 0:1. Miedź zdobyła komplet punktów po zwycięstwach z Odrą w Opolu 4:1 i w Legnicy z GKS-em Katowice 1:0. Mimo odmiennych startów w nowy sezon, GKS Tychy i Miedź są stawiani wśród kandydatów do awansu.

- Na pewno musimy coś poprawić w naszej grze, żeby zacząć zdobywać punkty, bo to jedno oczko na pewno nikogo nie zadowala - mówił przed meczem z Miedzią trener tyszan Artur Derbin.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Tychy - Miedź Legnica, 13.08.2021

Dobry mecz w I połowie, ale bez bramek

Pierwszy raz w tyskich barwach w wyjściowym składzie wyszedł Kacper Janiak. 20-latek zadebiutował z Resovią wchodząc z ławki w 59. minucie i… zszedł w 79. po drugiej żółtej kartce.

Miedź zagroziła bramce gospodarzy już w 3. minucie. Z 16 metrów płasko uderzył Patryk Makuch i Konrad Jałocha został zmuszony do wysiłku. Mecz był otwarty, bo również GKS Tychy chciał grać do przodu.

W 37. minucie Makuch był sam przed bramkarzem i zamiast strzelać przyjął piłkę, co pozwoliło Maciejowi Mańce uratować sytuację.

Do przerwy lepiej prezentowała się Miedź, ale GKS też pokazywał składne akcje. Zabrakło jednak więcej okazji i bramek. W I połowie było 3:3 w strzałach i 1:0 w celnych dla gości.

13.08.2021. Kibice na meczu GKS Tychy - Miedź Legnica.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

GKS Tychy - Miedź Legnica ZDJĘCIA KIBICÓW W piątkowy wieczór...

Krzysztof Drzazga zdobył dwa gole dla Miedzi

Od początku II połowy Miedź ruszyła na bramkę Jałochy, który miał pełne ręce roboty. Dwa razy nie pozwolił piłce wpaść do siatki, ale w 50. minucie był bezradny. Krzysztof Drzazga przymierzył sprzed pola karnego i mieliśmy 1:0 dla gości.

Pięć minut później sędzia odgwizdał faul Mańki na Drzazdze. Sędziowie VAR po analizie potwierdzili tę decyzję. Drzazga uderzył z 11. metrów, Jałocha był bardzo bliski obrony, ale piłka przetoczyła się przez linię bramkową.

Zmiany nie pomogły. Goście zadali trzeci cios

Trener Artur Derbin próbował wstrząsnąć drużyną poprzez zmiany. Rezerwowi próbowali – pokazali się Gracjan Jaroch, a potem Kamil Kargulewicz. Jednak gdy Makuch po niefortunnym wybiciu piłki przez Nemanję Nedicia z bliska podwyższył na 3:0, było już „po meczu”.

Miedź oddała w tym meczu sześć, a GKS Tychy tylko jeden.

- Miedź była lepsza i wygrała zasłużenie - przyznał Maciej Mańka.

GKS Tychy - Miedź Legnica 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Krzysztof Drzazga (50), 0:2 Krzysztof Drzazga (58-karny), 0:3 Patryk Makuch (84)

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Kamil Szymura (64. Oskar Paprzycki), Krzysztof Wołkowicz - Kacper Janiak (80. Michał Staniucha), Sebastian Steblecki (64. Jakub Piątek), Wiktor Żytek, Łukasz Grzeszczyk, Kacper Piątek (64. Kamil Kargulewicz) - Tomas Malec (64. Gracjan Jaroch).

Miedź: Paweł Lenarcik - Marcin Garuch (88. Michał Pojasek), Nemanja Mijusković, Szymon Matuszek, Jon Aurtenetxe, Jurich Carolina - Maciej Śliwa (71. Szymon Stróżyński), Maxime Dominguez (85. Mehdi Lehaire), Damian Tront, Krzysztof Drzazga (71. Kamil Zapolnik) - Patryk Makuch (85. Michał Bednarski).

Żółte kartki: Grzeszczyk, Kargulewicz - Dominguez

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)