GKS Tychy - Stomil Olsztyn 0:0 ZDJĘCIA, RELACJA Remisowy ligowy debiut Artura Derbina

29.08.2020 r. GKS Tychy - Stomil Olsztyn 0:0   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
29.08.2020 r. GKS Tychy - Stomil Olsztyn 0:0 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W sobotę 29.08.2020 r. w meczu 1. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy zremisował ze Stomilem Olsztyn 0:0. Trener Artur Derbin zaczął więc ligową przygodę w Tychach od remisu.

W wyjściowym składzie GKS Tychy było aż sześciu nowych zawodników - Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz, Bartosz Biel, Oskar Paprzycki i Damian Nowak. Na tyskiej ławce w meczu ligowym debiutował trener Artur Derbin.

Gospodarze wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z napisem "STANIU JESTEŚMY Z TOBĄ!". Chodziło o Michała Staniuchę, który nabawił się kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie, dołączając do Macieja Mańki, który przechodzi rehabilitację po operacji kolana.

W pierwszej połowie przewagę miał GKS Tychy, ale nie udokumentował jej bramkami, nie stwarzając zbyt wielu sytuacji. Piłka raz, po rzucie rożnym, znalazła się w bramce Stomilu, ale sędzia nie uznał gola. Do przerwy mieliśmy więc bezbramkowy remis.

Na drugą część tyszanie wyszli z wyraźnym postanowieniem zdobycia gola. Kotłowało się przed bramką Stomilu, ale to goście w 53. minucie mogli zadać skuteczny cios. Z bliska główkował Nikita Kovalonoks. Piłka poleciała tuż koło słupka. W odpowiedzi w 58. minucie z dystansu uderzył Jan Biegański, ale znakomicie interweniował Vjaceslavs Kudrjavcevs, ekspediując piłkę nad poprzeczkę. Bramkarz gości stanął też na wysokości zadania, gdy jego formę sprawdził Sebastian Steblecki w 75. minucie.

GKS atakował, miał rzuty wolne, rzuty rożne, ale Stomil umiejętnie się bronił. W doliczonych czterech minutach tyszanom też nie udało się zmienić wyniku. Stomil nie oddał w tym meczu ani jednego celnego strzału.

GKS Tychy - Stomil Olsztyn 0:0

GKS Tychy: Jałocha - Połap, Nedić, Szymura, Wołkowicz - Biel, Paprzycki, J. Biegański (71. J. Piątek), Grzeszczyk, Steblecki (85. K. Piątek) - Nowak (71. Kasprzyk).

Stomil: Kudrjavcevs - Bucholc, Szota, Biedrzycki, Sadowski, Carolina - van Huffel, Spychała (81. van Weert), Ogrodowski (46. Straus), Hinokio (90+2. Sierant) - Kovalonoks (62. Loshi).

Żółte kartki: Ogrodowski, Biedrzycki, Spychała

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)