Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi kierowcy poszukiwani za jazdę pod wpływem alkoholu ukrywają się przed śląską policją. Są nieuchwytni

Stefan Kowlaski
Policja śląska poszukuje kierowców, którzy nie ukończyli jeszcze 25 lat, ale już weszli w konflikt z prawem  za jazdę na podwójnym gazie. Ukrywają się i są nieosiągalni dla policji, dlatego trafili do policyjnego rejestru.Podajemy nazwiska, wiek i jednostkę policji, która poszukuje kierowców.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Policja śląska poszukuje kierowców, którzy nie ukończyli jeszcze 25 lat, ale już weszli w konflikt z prawem za jazdę na podwójnym gazie. Ukrywają się i są nieosiągalni dla policji, dlatego trafili do policyjnego rejestru.Podajemy nazwiska, wiek i jednostkę policji, która poszukuje kierowców.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Młodzi kierowcy, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu, są poszukiwani przez Śląską Policję. Ukrywają się i są nieuchwytni. - Kto, znajdując się wstanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - mówi Kodeks Karny. W galerii zdjęć znajdziecie wizerunki i opisy poszukiwanych w województwie śląskim.

Kierowcy jeżdżący pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne zagrożenie na drogach. Nie tylko dla siebie, ale również dla swoich pasażerów, innych kierowców, rowerzystów czy pieszych. Jednym słowem - dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Tylko w pierwszej połowie 2020 roku Śląska Policja zatrzymała blisko 2600 pijanych kierowców. To o około 600 osób mniej, jeżdżących na podwójnym gazie, w porównaniu z rokiem poprzednim. Spadek liczby przypadków powinien zadowalać, ale trzeba mieć na uwadze, że z powodu pandemii COVID-19 ruch na drogach przez kilka miesięcy był zdecydowanie niższy, a co za tym idzie - mniej osób wsiadało za kółko po alkoholu.

Tym razem wzięliśmy pod lupę kierowców, którzy nie ukończyli jeszcze 25 lat, ale już są poszukiwani przez policję za jazdę na podwójnym gazie.

MŁODZI KIEROWCY JEŻDŻĄ POD WPŁYWEM ALKOHOLU,
listę poszukiwanych znajdziecie w galerii zdjęć

Art. 178a Kodeksu Karnego

  • §1. Kto, znajdując się wstanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  • §2. (uchylony)
  • §3. (uchylony)
  • §4. Jeżeli sprawca czynu określonego w §1. był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, 174, 177 lub art. 355 §2. popełnione wstanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w §1. w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Nie przeocz

Art. 178b Kodeksu Karnego

  • Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wizerunki poszukiwanych pochodzą ze strony internetowej Śląskiej Policji (9.08.2020)

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera