GKS Tychy ukarany za mecz z Widzewem Łódź. Stadion częściowo zamknięty, zakaz wyjazdów kibiców, kara finansowa

19.09.2021. Racowicko na meczu GKS Tychy - Widzew.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
19.09.2021. Racowicko na meczu GKS Tychy - Widzew. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała GKS Tychy za zachowanie kibiców w czasie meczu 9. kolejki Fortuna 1. Ligi z Widzewem Łódź (1:1), rozegranym 19 września. Tyski klub musi zapłacić karę finansową i ma częściowo zamknięty stadion. Kibice dostali zakaz wyjazdów. Karę dostał też Widzew.

Mecz GKS-u Tychy i Widzewa oglądało prawie 5 tys. kibiców. Tyskich fanów wsparli kibice ŁKS-u Łódź i Cracovii. W sektorze gości byli kibice Widzewa i Ruchu Chorzów.

Zobacz ZDJĘCIA z racowiska w czasie meczu GKS Tychy - Widzew, 19.09.2021 r.

W I połowie kibice GKS-u Tychy odpalili race i świece dymne, przez co mecz został przerwany na kilka minut. Fani gospodarzy (wraz z kibicami ŁKS-u) próbowali przedostać się na sektory gości. Na stadionie musiała być obecna policja, aby utrzymać porządek. W II połowie przed sektorem gospodarzy spalono flagi i szaliki Widzewa Łódź.

Kary Komisji Dyscyplinarnej PZPN dla GKS-u Tychy po meczu z Widzewem:

1. zakaz rozgrywania 1 meczu (z Odrą Opole, 3 października, godz. 12.40) z udziałem publiczności na części stadionu, tj. poprzez wyłączenie dostępności dla publiczności sektorów G-Z (trybuny: młyn, od strony basenu oraz sektor gości);
  2. zakaz wyjazdu zorganizowanych grup kibiców w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi oraz Fortuna Pucharu Polski na okres trzech miesięcy;
  3. kara finansowa w wysokości 5.000 zł

Ukarany został też Widzew. Na klub nałożono karę zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na dwa najbliższe mecze - Fortuna Pucharu Polski z Resovią Rzeszów oraz Fortuna 1. Ligi z Puszczą Niepołomice.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani