Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gliwice. Wystartowała Giełda Pracy i Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej. Kilkudziesięciu wystawców w internecie i stacjonarnie

OPRAC.:
Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
Ruszyła 16. Giełda Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności
Ruszyła 16. Giełda Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności Politechnika Śląska
24 października ruszyła 16 edycja Giełdy Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności Politechniki Śląskiej. Dowiedz się, jak opanować stres podczas rozmowy o pracę i poznaj potencjalnych pracodawców. - Czekają na Was firmy, biura karier, centra technologiczne, centra przedsiębiorczości oraz instytucje rynku pracy takie, jak urzędy pracy czy młodzieżowe biura pracy – zachęca prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej.

Giełda Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności – targi w internecie i stacjonarnie

Targi pracy Politechniki Śląskiej odbywają się w terminie 24-28 października. Wydarzenie przyjęło formę hybrydową. Oferty pracodawców są dostępne w internecie pod adresem targipracypolsl.webexpo.pl. Osoby preferujące spotkania twarzą w twarz powinny udać się do hali „Nowa” Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej mieszczącej się przy ul. Kaszubskiej 28 w Gliwicach. Właśnie tu 27 października w godz. 9.00-15.00 można będzie odwiedzić stoiska wielu firm i organizacji i zapoznać się z ich ofertami pracy lub stażu.

- Jest to idealna okazja by rozejrzeć się wśród ofert pracy, złożyć CV i porozmawiać z pracodawcami – zachęca Politechnika Śląska.

Wydarzenie jest organizowane z myślą o kandydatach, którzy wywodzą się ze środowiska akademickiego. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie nawiązania kontaktu pracodawców i organizacji z kandydatami na pracowników. Targi mają również dać możliwość uzyskania informacji o różnorakich aktywnościach pozwalających na podniesienie kompetencji społecznych zawodowych kandydatów.

- Czekają na Was firmy, biura karier, centra technologiczne, centra przedsiębiorczości oraz instytucje rynku pracy takie, jak urzędy pracy czy młodzieżowe biura pracy. Do Waszej dyspozycji są także przedstawiciele organizacji studenckich, kół naukowych, a także instytucji wspierających przedsiębiorczość akademicką – wymienia w opublikowanym nagraniu prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej.

W dalszej części nagrania, rektor uczelni mówi, że podczas targów można również zasięgnąć porad, jak napisać dobre CV i jakie wymagania stawiają pracodawcy.

- Drodzy studenci, skorzystajcie z okazji, by lepiej poznać swoich potencjalnych pracodawców. Nasi partnerzy to firmy, które oferują Wam praktyki i staże – zachęca prof. Mężyk.

Rektor Politechniki Śląskiej podkreśla również, że wydarzenie jest także skierowane do uczniów szkół średnich, którzy stają przed wyborem dalszej drogi zawodowej i edukacyjnej. Dodaje, że nigdy nie jest za wcześnie, by zadbać o swoją przyszłość.

- Życzę wszystkim uczestnikom, by udział w tym wydarzeniu przyczynił się do spełnienia Waszych najbardziej ambitnych planów. Serdecznie zapraszam – kończy swoją wypowiedź prof. Arkadiusz Mężyk.

16. Giełda Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności organizowana jest przez Biuro Karier Studenckich oraz Samorząd Studencki. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej targów pracy.

od 7 lat
Wideo

echodnia Policyjne testy - jak przebiegają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera