Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Żarki oddała kolejną malowniczą ścieżkę rowerową. To już blisko 30 km tras do atrakcji tej gminy i malowniczej Jury. WIDEO i ZDJĘCIA

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
od 16 lat
Jurajska gmina Żarki oddała do funkcjonowania kolejną malowniczą i jurajską ścieżkę rowerową w zabytkowych Żarkach. To ponad kilometrowy odcinek biegnący wzdłuż DW 789. Łączy on drogi w miasteczku oraz daje bezpieczny wjazd dla turystów oraz gości od strony Myszkowa. Gmina posiada już blisko 30 km dróg rowerowych, które łączą się z sąsiadującymi jurajskimi gminami oraz prowadzą do atrakcji i zabytków Jury. Zobaczcie wideo i zdjęcia z nowego szlaku. Poznajcie też ścieżki i wycieczki rowerowe z Żarek na Jurę.

Gmina Żarki oddała kolejną malowniczą ścieżkę rowerową. To już blisko 30 km tras do atrakcji tej gminy i malowniczej Jury

Nowa ścieżka rowerowa wzdłuż DW 789 połączyła fragmenty dróg Żarek, które powstały w latach poprzednich, co dało komfort i bezpieczeństwo przejazdu dla mieszkańców oraz jadących od strony Myszkowa. Obecnie na terenie gminy Żarki znajduje się blisko 30 km dróg rowerowych, w bardzo dobrych standardach, głównie asfaltowych i szutrowych.

- To wszystko daje nam to, że możemy łatwo gości i turystów jadących od strony Myszkowa, wprowadzić do atrakcyjnego i jurajskiego miasteczka Żarki. Mamy tutaj zabytkowe centrum i dawną synagogę, ślady kultury żydowskiej oraz multimedialne muzeum Stary Młyn, a przede wszystkim przepiękne Sanktuarium Maryjne w Leśniowie - mówi Katarzyna Kulińska-Pluta z UMiG Żarki.

Zobaczcie zdjęcia z nowo otwartej ścieżko rowerowej w Żarkach

Żarki węzłem rowerowym do atrakcji Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Przyjeżdżając do Żarek własnym rowerem, albo na rowerze możecie udać się na najbardziej malownicze szlaki Jury oraz do różnych jej pereł.

- W poprzednich latach zabezpieczyliśmy to, aby drogi rowerowe łączyły się z innymi atrakcjami Jury. Jesteśmy przykładowo blisko atrakcji Mirowa, Bobolic oraz Złotego Potoku, i w poprzednich latach powstały tam profesjonalne drogi asfaltowe rowerowe. Najważniejsze jest to, że prowadzimy politykę, która nas łączy z sąsiednimi gminami i ich atrakcjami. Staliśmy się węzłem rowerowym tutaj w Żarkach - mówi Katarzyna Kulińska-Pluta z UMiG Żarki.

Jurajskie szlaki rowerowe z Żarek znajdziecie kliknij TUTAJ. Propozycje wycieczek rowerowych do konkretnych miejsc na Jurze znajdziecie kliknij TUTAJ.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera