Górnik Zabrze - Cracovia 3:0. Podolski show! Zdjęcia z meczu

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze Górnika Zabrze rozegrali kapitalne spotkanie i pokonali Cracovię 3:0. Pierwszoplanową postacią był Łukasz Podolski, który zaliczył dwie asysty i strzelił przepięknego gola. Zobaczcie zdjęcia z meczu Górnik Zabrze - Cracovia.

- Cracovia to nie Lech Poznań. Nasze szanse na zwycięstwo są zdecydowanie większe - mówił przed meczem z Cracovią trener Górnika Jan Urban.

Szkoleniowiec zabrzan nie zamierzał tej szansy zmarnować i mocno zmobilizował piłkarzy. Gospodarze zaczęli spotkanie w mocnym tempie i już w 8 minucie objęli prowadzenie. Akcję zaczął Alasana Manneh, potem piłka trafiła do Erika Janży, a w finałowej części Łukasz Podolski idealnie dośrodkował przed bramkę do Roberta Dadoka.

Efektowne otwarcie nie spowolniło zabrzan, ale w 20 minucie na stadionie zapanowała konsternacja, bo Sergiu Hanca doprowadził do remisu. Na szczęście dla Górnika arbiter przy pomocy VAR nie uznał tego trafienia wychwytując spalonego.

- To był chyba decydujący moment. Straciliśmy koncentrację, dostaliśmy „gonga”, ale bez konsekwencji. Potem zaczęliśmy znów grać swoje - mówił później Dadok.

Górnik rzeczywiście ponownie podkręcił rytm i Cracovia znalazła się w kolejnych opałach. W 41 minucie powtórzył akcję bramkową. Znów rozgrywające kapitalny mecz Manneh, znów Podolski, do tego Piotr Krawczyk i piłka odbita od słupka, dobita do pustej bramki przez Bartosza Nowaka.

Na trybunach euforia, na boisku koncert Górnika. W takim klimacie zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po przerwie znów wszystko funkcjonowało jak należy. Manneh mógł grać z Podolskim z zamkniętymi oczami. Efektów bramkowych jednak już nie było i w miarę upływu czasu zespół Urbana koncentrował się na pilnowaniu wyniku. Były mistrz świata miał jednak własne plany i w doliczonym czasie gry w swoim stylu przepięknie trafił do siatki z dystansu podkreślając zabrzańską dominację.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Górnik Zabrze - Cracovia.

Górnik Zabrze - Cracovia 3:0 (2:0)