Górnik Zabrze - Gwardia Opole 37:31 ZDJĘCIA Zabrzanie wygrali derby Śląska po świetny meczu i zostali liderem

NMC Górnik Zabrze wygrał z Gwardią Opole
NMC Górnik Zabrze wygrał z Gwardią Opole fot. Arkadiusz Gola
NMC Górnik Zabrze pokonał Gwardię Opole 37:31 w meczu 2. kolejki PGNiG Superligi. O wygranej gospodarzy w derbach Śląska zadecydowała ich skuteczna gra po przerwie. Podopieczni trenera Marcina Lijewskiego mają na koncie dwa zwycięstwa i zostali nowym liderem tabeli. Zobaczcie zdjęcia z meczu NMC Górnik Zabrze - Gwardia Opole.

Trener Marcin Lijewski stara się po swojemu poukładać drużynę Górnika. W pierwszym meczu z beniaminkiem z Tarnowa nie wszystko funkcjonowało jeszcze jak należy, ale zabrzanie wygrali jedną bramką po horrorze w końcówce. Dziś rywal był znacznie trudniejszy, bo przecież Gwardia w poprzednim sezonie zdobyła brązowy medal, ale zwycięstwo gospodarzy było dużo bardziej okazałe.

Górnik zagrał naprawdę dobre spotkanie. Opolanie dotrzymywali mu kroku tylko do przerwy. Pierwsza połowa była bardzo zacięta i pełna emocji. W 18 min. Gwardia prowadziła dwoma bramkami, ale później trzy razy z rzędu trafili zabrzanie i to oni wyszli na prowadzenie. Do przerwy nikt nie odpuszczał, intensywność gry była bardzo duża i w efekcie ta odsłona zakończyła się remisem 15:15.

Po zmianie stron gospodarze zagrali jeszcze skuteczniej. W bramce dobrze spisywał się Jakub Skrzyniarz, który bronił z 32 procentową skuteczności a Hokendra Iso Slujtersa, który po przypadkowym zderzeniu padł na parkiet i opuścił go wyraźnie zamroczony, udanie zastąpił Aleksandr Buszkow. To właśnie Białorusin i rezerwowy do przerwy Krzysztof Łyżwa byli najskuteczniejszymi graczami zabrzan. Swoje bramki rzucił też Bartłomiej Tomaczak, który nie mylił się z karnych.

Górnik wygrał dzięki znacznie mocniejszej ławce rezerwowych. Już po kilkunadtu minutach drugiej połowy zabrzanie odskoczyli na 26:21. Trener opolan Rafał Kuptel wziął czas i starał się coś zmienić w grze swojego zespołu. Pomogło tylko na chwilę, bo w 50 min, Gwardia przegrywała tylko 27:29. Końcówka bezapelacyjnie należała już do gospodarzy, a w ostatnich kilkunastu sekundach ich wygraną przypieczętowali Buszkow i Łyżwa.