GTK Gliwice - Trefl Sopot 95:82. Gliwiczanie o krok bliżej od play off ZDJĘCIA

GTK Gliwice po raz drugi pokonał w tym sezonie Trefl SopotZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 25. kolejki Energa Basket Ligi GTK Gliwice pokonali Trefl Sopot 95:82. Gliwiczanie wciąż walczą o awans do play off i pokonując zespół z Sopotu zrobili duży krok w kierunku zakwalifikowania się do czołowej ósemki EBL. Zobaczcie zdjęcia z meczu GTK Gliwice - Trefl Sopot.

GTK Gliwice - Trefl Sopot 95:82. Gliwiczanie o krok bliżej od play off

Koszykarze GTK Gliwice trzytygodniową przerwę w rozgrywkach Energa Basket Ligi spędzą w dobrych humorach. W ostatnim meczu ligowym przed turniejem finałowym Pucharu Polski i reprezentacyjnym okienkiem podopieczni trenera Matthiasa Zollnera pokonali w małej hali Areny Gliwice wyżej notowany Trefl.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GTK GLIWICE - TREFL SOPOT

Gliwiczanie prowadzili w tym spotkaniu od początku do końca i zasłużenie zdobyli dwa punkty robiąc duży krok w kierunku zajęcia ósmego miejsca po rundzie zasadniczej i zakwalifikowania się do play off. Gospodarze już po 6 minutach wypracowali sobie bezpieczną przewagę prowadząc po rzucie Hendersona 19:10.

Koszykarze GTK grali swoją koszykówkę, a II kwarta w ich wykonaniu była najlepsza w całym meczu. Gdy po rzutach osobistych Gołębiewskiego gospodarze prowadzili w 19 minucie różnicą 20 pkt kibicom przypomniało się pierwsze spotkanie tych drużyn w Sopocie wygrane przez gliwiczan 110:80.

W III kwarcie goście za sprawą Omota i Gruszeckiego zmniejszyli trochę straty. Po rzucie tego ostatniego za trzy punkty na początku ostatniej kwarty przewaga GTK zmalała do zaledwie 5 pkt (75:70 w 32 min). Trener Zollner natychmiast wziął czas i uspokoił nerwy swoich zawodników.

Gliwiczanie w ciągu kolejnych trzech minut zdobyli 12 pkt z rzędu, a klasą błysnął Bogues trafiając zarówno za 2 jak i za 3 pkt. Na 4 minuty przed końcem po rzucie Amerykanina było 90:72 dla gospodarzy i losy spotkania były w tym momencie rozstrzygnięte.

GTG Gliwice - Trefl Sopot 95:82 (29:23, 24:14, 20:23, 22:22)