Gwarek Tarnowskie Góry - Górnik II Zabrze 4:2. Pół tuzina bramek w śląskich derbach ZDJĘCIA MECZU I KIBICÓW

W meczu Gwarka z Górnikiem II Zabrze jak zwykle padło dużo bramek, więc kibice w Tarnowskich Górach nie narzekali na nudę       Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W meczu Gwarka z Górnikiem II Zabrze jak zwykle padło dużo bramek, więc kibice w Tarnowskich Górach nie narzekali na nudę Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W meczu 17. kolejki grupy trzeciej III ligi Gwarek Tarnowskie Góry pokonał Górnika II Zabrze 4:2. Jak zwykle w spotkaniu tych dwóch śląskich drużyn padło sporo bramek. Bramkarze aż sześciokrotnie wyciągali piłkę z siatki. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Gwarek Tarnowskie Góry - Górnik II Zabrze.

Gwarek przerwał świetną passę rezerw Górnika. Drugi zespół zabrzan był niepokonany w III lidze od 25 września wygrywając pięć z sześciu ostatnich meczów, ale w Tarnowskich Górach musiał uznać wyższość gospodarzy, którzy wygrali drugi mecz z rzędu.

Jak zwykle w pojedynku tych dwóch śląskich drużyn padło sporo bramek. Tarnogórzanie zrewanżowali się Górnikowi II za ostatnią porażkę u siebie 1:5 poniesioną wiosną tego roku. Gwarek jest niepokonany w lidze od czterech spotkań i w Tarnowskich Górach trochę żałują, że ta runda zbliża się już do końca.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GWAREK TARNOWSKIE GÓRY - GÓRNIK II ZABRZE

Gospodarze zaraz po rozpoczęciu gry objęli prowadzenie po strzale Patryka Grychtolika. Drużyna trenera Piotra Gierczaka szybko odpowiedziała wyrównującym golem 19-letniego obrońcy Mateusza Pawlaka.

Losy spotkania rozstrzygnęły się jeszcze przed przerwą. Tarnogórzanie w odstępie dwóch minut strzelili dwie bramki. Najpierw do siatki zabrzan trafił Kacper Joachim, a chwilę później prowadzenie podwyższył Maciej Borycka. Dla obu zawodników Gwarka były to pierwsze bramki zdobyte w tym sezonie.

Po zmianie stron młody zespół Górnika starał się odrobić straty i w końcu w 78 minucie strzelił kontaktowego gola, którego autorem był Dawid Szkudlarek wykorzystując rzut karny za zagranie ręką Grychtolika. Odpowiedź gospodarzy była jednak błyskawiczna. Już dwie minuty później czwartą bramkę dla Gwarka zdobył Karol Stanek przypieczętowując zwycięstwo tarnogórzan.

Derbowy meczy w Tarnowskich Górach oglądało w sobotnie popołudnie kilkuset widzów, którzy mieli powody do zadowolenia. Za tydzień w sobotę o godz. 13 Gwarek w ostatniej tegorocznej kolejce gościć będzie u siebie beniaminka Karkonosze Jelenia Góra, z którym na inaugurację sezonu wygrał na wyjeździe 2:1. Rezerwy Górnika czeka natomiast wyjazd do Pawłowic na spotkanie z Pniówkiem, z którym w 1. kolejce zremisowały 1:1.

Gwarek Tarnowskie Góry - Górnik II Zabrze 4:2 (3:1)
1:0 Patryk Grychtolik (2), 1:1 Mateusz Pawlak (9), 2:1 Kacper Joachim (32), 3:1 Maciej Borycka (34), 3:2 Dawid Szkudlarek (78-karny), 4:2 Karola Stanek (80)