Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hipokrates 2018: dziś wręczyliśmy nagrody zwycięzcom plebiscytu ZDJĘCIA Prof. Zbigniew Nawrat Honorowym Hipokratesem

Agata Pustułka
Podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych wręczyliśmy nagrody w plebiscycie Dziennika Zachodniego Hipokrates 2018
Podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych wręczyliśmy nagrody w plebiscycie Dziennika Zachodniego Hipokrates 2018 Lucyna Nenow
Dziś podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych wręczyliśmy nagrody w plebiscycie Dziennika Zachodniego Hipokrates 2018. Uhonorowaliśmy najlepszych w śląskiej ochronie zdrowia. Honorowym Hipokratesem został... fizyk prof. Zbigniew Nawrat, wybrany jednogłośnie przez kapitułę.

Za nami czwarta edycja prestiżowego, cieszącego się ogromną popularnością plebiscytu Hipokrates, który pozwala pokazać nam najlepszych w ochronie zdrowia różnych specjalności, a także najlepsze placówki. Jak co roku specjalne kolegium wybrało też honorowego Hipokratesa.

Zobacz zdjęcia:

- Hipokratesem nie musi być lekarz. Tym razem wybraliśmy człowieka wielu talentów, bardzo bliskiego medycynie, bo fizyka, który z medycyną związał swoje życie - mówi prof. Violetta Skrzypulec Plinta, prorektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, ds. promocji i rozwoju, partnera naszego plebiscytu. Pani profesor (Hipokrates 2015) podkreśla niezwykłe umiejętności naszego laureata - dyrektora Instytutu Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, prawdziwego człowieka renesansu. Prof. Nawrat buduje medyczne roboty, zajmuje się sztucznym sercem, ma świetny kontakt ze studentami, których naukowe działania wspiera. jako założyciel i prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia na Rzecz Robotyki Medycznej od lat organizuje konferencje dla profesjonalistów i hobbystów. Poza tym żegluje, pisze wiersze i muzykę. Wraz ze swoimi byłymi studentami tworzy zespół o nazwie „Zawratu”, który dwa lata temu wydał płytę „Rok dobrego człowieka”.

- Bardzo się cieszę, że to wyróżnienie dostał Zbyszek. To fantastyczny człowiek i naukowiec, a jego praca jest wielkim wsparciem dla lekarzy. Niezwykle cenił go prof. Zbigniew Religa, który stworzył Fundację i swoimi pasjami zarażał takie osoby jak Zbyszek - powiedział nam prof. Marian Zembala (Hipokrates 2016).

Sam laureat nie ukrywał radości. - To niesamowite. Nie spodziewałem się, że Hipokratesem może zostać nie-lekarz - stwierdził. - To bardzo ważne dla mnie wyróżnienie, docenienie pracy, która sprawia mi tak ogromną radość, jest moją pasją - powiedział prof. Nawrat. - Nie spodziewałem się, że medycy udzielą mi miejsca na podium i spotkam się z taką akceptację środowiska. Ale swoją drogą nie mogę nie wspomnieć wielu godzin spędzonych z prof. Religą przy łóżkach chorych ratowanych przez nasze pompy wspomagania serca, ba stałem z nim razem przy stole operacyjnym, gdy zabieg wymagał mojej obecności w podłączeniu różnych urządzeń.

Hipokrates 2018 - zobaczcie więcej zdjęć:

Podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnychę w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach wręczyliśmy nagrody w plebiscycie Dziennika Zachodniego Hipokrates 2018

Hipokrates 2018: nagrodziliśmy najlepszych w śląskiej ochron...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo