Hitowa dobranocka "Jacek i Agatka" została przeniesiona na...

  Hitowa dobranocka "Jacek i Agatka" została przeniesiona na karty książki RECENZJA

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Hitowa dobranocka "Jacek i Agatka" została przeniesiona na karty książki RECENZJA

  ©PC

  Jeszcze przed wakacjami do księgarni trafiła prawdziwa gratka dla miłośników dobranocek. "Jacek i Agatka" w wydaniu książkowym to prawdziwa sentymentalna podróż do dzieciństwa naszych rodziców i dziadków.
  Hitowa dobranocka "Jacek i Agatka" została przeniesiona na karty książki RECENZJA

  ©PC

  Z racji wieku "Jacek i Agatka" nie należała do dobranocek mojego dzieciństwa. Dla mnie były nimi Smurfy, Gumisie, Reksio, Bolek i Lolek, a także pierwsze kreskówki Disneya. Znałem jednak "Jacka i Agatkę" z opowieści i z filmów reportaży kręconych z okazji kolejnych jubileuszów Telewizji Polskiej.

  Pamiętam czarno-białe zdjęcia i dwie pacynki mówiące piskliwym i dziwnie nagranym dźwiękiem, tak lata temu to zapamiętałem.
  Teraz mogę te postacie poznać bliżej, a dzięki książce mogę ich historię przekazać kolejnemu pokoleniu. Bohaterami wieczorynki byli rezolutny urwis Jacek i jego poukładana siostra Agatka. Ich codzienne przygody rozpalały niegdyś wyobraźnię najmłodszych, teraz dzięki wydawnictwu Wilga możemy się przekonać, czy jest tak nadal. W książce znajdziemy wybrane z archiwum epizody przygód rodzeństwa przeniesione na papier za pomocą słowa i czarno-białych rysunków twórcy wizerunku postaci Adama Kiliana.

  W książce ponownie mamy do czynienia z zabawnymi perypetiami Jacka i Agatki, które wypełnione są istotną treścią edukacyjną i wychowawczą. W dziewięciu opowiadaniach nie brakuje piosenek i wierszy, które na pewno spodobają się naszym milusińskim, a oryginalne ilustracje powinny przyciągnąć wzrok także najmłodszych odbiorców. Dzięki wspólnej lekturze, pochłonięte przez elektroniczny świat dzieci, choć na chwilę się z niego wyrwą i może nawet wspólnie z nami stworzą pacynkowy teatrzyk. Teksty z książki mogą służyć nawet za dialogi wypowiadane przez samodzielnie stworzone lalki.

  Dodatkową zaletą książki są wypowiedzi córki Wandy Chotomskiej, która przybliża historię powstania dobranocki i zamieszczone na końcu archiwalne zdjęcia. Książka została wydana w twardej oprawie i na dobrym jakościowo papierze, co zapewne wydłuży jej żywotność. Jeśli chcecie przybliżyć swoim dzieciom świat "Jacka i Agatki", to jest to ku temu najlepsza okazja.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo