IEM Katowice 2022. Starcie na szczycie z mnóstwem emocji. G2 pokonało Virtus.pro i zagra w półfinale!

Marcin Śliwa
Ekipa G2 pokonała 2:0 drużynę Virtus.pro, dzięki czemu w jutrzejszym półfinale zmierzy się z zawodnikami reprezentującymi barwy NaVi.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ekipa G2 pokonała 2:0 drużynę Virtus.pro, dzięki czemu w jutrzejszym półfinale zmierzy się z zawodnikami reprezentującymi barwy NaVi. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot. MS
Dobiegł końca pierwszy ćwierćfinał IEM Katowice 2022. Międzynarodowa ekipa G2 pokonała drużynę ze wschodu Virtus.pro, wygrywając na obu mapach. Do wyłonienia zwycięzców pierwszej odsłony spotkania potrzebna była dogrywka, w trakcie której publiczność zgromadzona w Spodku głośnymi okrzykami nagradzała najlepsze akcje.

W pierwszej części meczu lepsza okazała się Virtus.pro, wychodząc na prowadzenie 9 do 6. W toku spotkania wiatr w żagle zaczęła łapać ekipa G2, dzięki czemu udało im doprowadzić się do dogrywki. Mimo początkowo słabszej postawy jednego z liderów G2, Bośniaka o pseudonimie NiKo, odpowiedzialność za wynik wzięli za siebie Fin AleksiB i zaledwie 16-letni Rosjanin m0NESY. Wspaniałe akcje i bardzo wyrównana walka rozgrzała zgromadzoną w Spodku publiczność, która żywo reagowała na to, co działo się na mapie.

Pierwszy i drugi dodatkowy czas gry nie przyniósł rozwiązania, co bardzo spodobało się kibicom żywiołowo dopingujących zawodników. W trzeciej dogrywce szalę zwycięstwa udało się przechylić na swoją stronę ekipie G2.

Po przerwie zawodnicy wrócili do rywalizacji, tym razem na mapie wybranej przez kazachsko-rosyjsko-łotewski kolektyw Virtus.pro. Wyjątkowo dobrze na terenie wybranym przez oponentów poradziła sobie ekpia G2, która szybko wyszła na prowadzenie 10 do 1. Druga połowa była już bardziej wyrównana, doszło do kilku przełamań, jednak w kluczowej fazie meczu NiKo pokazał sporo jakości i ostatecznie lepsza okazała się bośniacko-francusko-fińsko-rosyjska drużyna G2 pokonując na drugiej mapie Virtus.pro 16 do 5. Dzięki temu G2 w sobotę o 15.30 w półfinałowym pojedynku podejmie ekipę NaVi.

O godzinie 19.30 rozpoczął się drugi dzisiejszy ćwierćfinał, w którym rywalizują Gambit Esport vs FaZe Clan. Transmisja ze spotkania dostępna jest tutaj.