Jagiellonia - Górnik Zabrze: Zabrzanie przegrywają. Strzelił tylko Wolsztyński TRANSMISJA NA ŻYWO, WYNIK, RELACJA LIVE

Zaktualizowano
Igor Angulo bardzo lubi grać z Jagiellonią
Igor Angulo bardzo lubi grać z Jagiellonią Lucyna Nenow / Polska Press
Jagiellonia - Górnik Zabrze TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK 3:1 Piłkarze Górnika Zabrze w 5. kolejce PKO Ekstraklasy grają dziś w Białymstoku z Jagiellonią. Obydwie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Zabrzanie zajmują w niej szóstą lokatę, a białostocczanie ósmą, więc zapowiada się zacięte widowisko. Na razie Jagiellonia Białystok prowadzi do przerwy z Górnikiem Zabrze 2:0. Pierwszego gola gospodarze zdobyli już w piątej minucie, gdy dośrodkowanie Guilherme z rzutu wolnego wykorzystał Ivan Runje. Górnik miał okazję na wyrównanie, lecz Runje znakomicie zachował się też we własnym polu karnym, wybijając z linii bramkowej piłkę po główce Igora Angulo. W samej końcówce wynik podwyższył natomiast Bartosz Bida. Czy zabrzanie odpowiedzą w drugiej połowie? W 58. minucie na 2:1 strzelił Wolsztyński. Niestety zamiast wyrównania w 70 min. strzelił Jesus Imaz.

Jagiellonia - Górnik Zabrze na żywo

Zarówno Jagiellonia jak i Górnik odniosły w tym sezonie po jednej porażce. Dla drużyny z Białegostoku przegrana była dość bolesna, bo poniesiona została w jednym do tej pory meczu na własnym boisku, a lepszy od "Jagi" okazał się beniaminek z Częstochowy. Nic więc dziwnego, że Jagiellonia bardzo chce zmazać tę plamę i w meczu z Górnikiem zapowiada walkę o zwycięstwo.

Górnik jedyną w tym sezonie porażkę poniósł w pechowych okolicznościach w Krakowie. W meczu z Wisłą zabrzanie stracili gola w końcówce doliczonego czasu gry i na odrobienie strat zabrakło im już czasu. Tutaj możesz śledzić relację na żywo z meczu Jagiellonia - Górnik Zabrze.

Jagiellonia - Górnik Zabrze transmisja tv

Pojedynek w Białymstoku to jedno z ciekawszych wydarzeń 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Nic więc dziwnego, że właśnie to spotkanie będzie można zobaczyć na antenie TVP. Mecz Jagiellonia - Górnik Zabrze transmitować będzie od godz. 19.50 TVP Sport. Potyczkę tę pokaże także Canal+ Sport.

Piłkarze Górnika do Białegostoku pojechali bez kontuzjowanego Adama Orn Arnarsona. Zabrzanie mają za to w swoich szeregach Igora Angulo. Hiszpan jest prawdziwą tajną bronią Marciona Brosza na Jagiellonię. Dość powiedzieć, że kapitan Górnika w pięciu meczach przeciwko Jadze strzelił siedem goli trafiając do siatki w każdym z tych spotkań.

Skuteczność jest w tym sezonie sporym problemem Górnika, który ma sytuacje, ale ich nie wykorzystuje. Zabranie w tym sezonie strzelają na razie nie więcej niż jedną bramkę w meczu, a Angulo również bardzo często pudłuje w znakomitych okazjach. Hiszpanowi zdobywanie goli przychodzi dużo trudniej niż rok czy dwa lata temu, ale miejmy nadzieję, że w pojedynku ze swoim ulubionym rywalem król strzelców poprzedniego sezonu się przełamie i powiększy w Białymstoku swój dorobek. Mecz Jagiellonia - Górnik Zabrze na żywo można będzie śledzić na naszej stronie internetowej.

Sędzią meczu Jagiellonia - Górnik Zabrze będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec.