Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jarmark Świąteczny na Nikiszowcu jest magiczny. To nie zmienia się od lat, tak jarmark wyglądał 10 i 5 lat temu

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek
Jarmark na Nikiszowcu jest magiczny. To już uznana marka w naszym regionie, co roku na imprezę przyjeżdżają tłumy. Przyciągają lokalne specjały, grzańce, nalewki, a także niepowtarzalne wyroby rękodzielnicze. W tym roku jarmark odbędzie się od 8 do 10 grudnia 2023 roku. A jak było 5 i 10 lat temu? Zobaczcie nasze archiwalne zdjęcia z 2013, 2018, 2019 i 2022 roku!

Jarmark na Nikiszu ma wielkie tradycje. Tak było 5 i 10 lat temu!

Jarmark na Nikiszu ma wielkie tradycje i ustaloną markę. Co roku odwiedzają go tłumy, ale nie może być inaczej, bo jest tutaj magicznie! Przyciągają lokalne specjały, grzańce, nalewki, a także niepowtarzalne wyroby rękodzielnicze. W tym roku jarmark odbędzie się od 8 do 10 grudnia 2023 roku. A jak było 5 i 10 lat temu? Zobaczcie nasze archiwalne zdjęcia z 2013, 2018, 2019 i 2022 roku!

Podczas na Jarmarku na Nikiszu będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu

Jak informuje Fabryka Inicjatyw Lokalnych, organizator jarmarku, z powodu imprezy zmieni się organizacja ruchu. Zmiany będą obowiązywać od wczesnego poranka w czwartek 7 grudnia do północy w niedzielę 10 grudnia. W tym czasie wjazd na teren osiedla będzie ograniczony (informacja na wjazdówkach).

Wjazd na osiedle od ul. Św. Anny będzie ograniczony tylko w godzinach trwania Jarmarku czyli w piątek 8 grudnia od 14 do 20 oraz w sobotę i niedzielę 9 i 10 grudnia w godzinach od 11 do 20.

To powoduje, że po raz kolejny wprowadzony zostanie system wjazdówek, których celem jest ograniczenie wjazdu na osiedle w czasie trwania Jarmarku osobom niemieszkającym i niepracującym w Nikiszowcu. Od 23 listopada do 3 grudnia młodzież z Centrum Zimbardo pod okiem animatorów będzie roznosić wjazdówki do wszystkich bloków i skrzynek pocztowych.

Od lat system ten się sprawdza, choć stale aktualna jest nasza prośba, aby nie wyjmować ze skrzynek i nie wyrzucać wjazdówek. Prosimy o nienadużywanie wjazdówek – na ten moment nie ma innego sposobu ograniczenia wjazdu na osiedle podczas Jarmarku. Uwarunkowania prawne, swoboda meldunkowa i rejestracyjna aut jest duża i nie mamy możliwości przekazania wjazdówek tylko osobom posiadającym samochód i mieszkającym w Nikiszowcu Zatem apelujemy do Was o odpowiedzialność. Wjazdówki będą sukcesywnie roznoszone przez ok. tydzień. Osoby, które wjazdówki nie otrzymają, lub posiadają więcej samochodów mogą ją od 01 grudnia otrzymać w Centrum Zimbardo - informują organizatorzy.

Dla mieszkańców parkujących samochody na ul. Nałkowskiej uzyskana została zgoda na parkowanie wzdłuż zamkniętej dla ruchu ulicy do wjazdu na III blok. Będzie także dodatkowy przystanek autobusowy na ul. Szopienickiej, na wysokości Dyrekcji Kopalni. Osoby potrzebujące dojechać blisko kościoła na Msze Święte w porozumieniu z Parafią otrzymają specjalne wjazdówki.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera