Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice 3:2. Śląskie derby dla mistrza Polski ZDJĘCIA

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po zaciętym boju wygrali śląskie derby z GKS Katowice  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po zaciętym boju wygrali śląskie derby z GKS Katowice Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Jastrzębski Węgiel
W śląskich derbach w PlusLidze siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali GKS Katowice 3:2. Spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju było bardzo zacięte. Zobaczcie zdjęcia z meczu Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice.

Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice 3:2. Śląskie derby dla mistrza Polski

Siatkarskie derby Śląska zakończyły się wygraną Jastrzębskiego Węgla. GKS Katowice jeszcze nigdy nie wygrał ligowego meczu w Jastrzębiu-Zdroju, ale w sobotni wieczór po raz drugi udało mu się w hali gospodarzy doprowadzić do tie-breaka.

Obie drużyny przystąpiły do derbowego meczu osłabione. W ekipie gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Jurija Gładyra, którego czeka miesięczna przerwa w grze, natomiast w składzie katowiczan nie było Tomasa Rousseaux narzekającego na uraz kolana.

Walczący o zakwalifikowanie się do play off GKS stoczył zacięty bój z mistrzem Polski. Gościom udało się zdobyć cenny punkt, ale ostatecznie górą byli podopieczni trenera Andrei Gardiniego, którzy po porażce w finale Tauron Pucharu Polski szybko wrócili na zwycięską ścieżkę.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU JASTRZĘBSKI WĘGIEL - GKS KATOWICE

W I secie ostatni remis na tablicy wyników widniał przy stanie 10:10. Później jastrzębianie odskoczyli na kilka punktów i wydawało się, że mają bezpieczną przewagę prowadząc 22:18. Ambitna pogoń GKS sprawiła jednak, że różnica zmalała do jednego punktu (było 22:21). Wojnę nerwów w końcówce lepiej wytrzymali mistrzowie Polski, a szalę wygranej na ich korzyść przcylił ostatnim atakiem Jan Hadrava.

Przebieg drugiej partii ustawiła seria udanych zagrywek Trevora Clevenota. Gospodarze grali także skutecznie blokiem, w którym prym wiódł Jakub Macyra. Jastrzębski Węgiel odskoczył na 21:13 i takiej przewagi nie mógł zmarnować. Seta zakończył Stephen Boyer.

Kolejną partię lepiej zaczął GKS. Podopieczni trenera Grzegorza Słabego prowadzili 4:1, 12:8 i 18:15 po atakach Jakuba Jarosza i Jakuba Szymańskiego. Jastrzębianie wyrównali na 20:20. Końcówka była nerwowa. Kilka razy do rozstrzygnięcia spornych akcji konieczny był challenge, ale tym razem więcej zimnej krwi zachowali katowiczanie.

GKS poszedł za ciosem i w następnym secie prowadził 14:10 i 19:15. Gospodarze co chwilę odrabiali jednak straty i najbardziej zacięta partia tego meczu skończyła się na przewagi. Jastrzębianie mieli dwa setbole, a katowiczanie aż osiem. W końcu po autowym ataku Rafała Szymury ręce do góry unieśli goście doprowadzając do tie-breaka.

W nim wyższość wyraźnie podrażnionych mistrzów Polski nie podlegała już dyskusji, Jastrzębski Węgiel prowadził w tie-breaku już 10:5, ale dwa wygrane challenge pozwoliły katowiczanom wrócić do gry, jednak tylko na chwilę. Gospodarze po atakach Tomasza Fornala znów odskoczyli na 13:8 i po chwili po prawie trzech godzinach zaciętej walki mogli cieszyć się ze zdobycia dwóch punktów po kończącym ataku reprezentacyjnego przyjmującego. Fornal został wybrany MVP tego spotkania.

Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice 3:2 (25:23, 25:18, 22:25, 32:34, 15;12)