Jerzy Kurella to nowy prezes zarządu Tauron Polska Energia

mat. pras.
tauron.pl materiały prasowe
Udostępnij:
W komunikacie prasowym Tauron Polska Energia czytamy: Rada nadzorcza TAURON Polska Energia na posiedzeniu 1 października odwołała ze składu zarządu spółki: Dariusza Luberę – prezesa zarządu,Aleksandra Grada – wiceprezesa zarządu ds. korporacji,Katarzynę Rozenfeld – wiceprezes zarządu ds. handlowych.

Rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu spółki – z dniem 1 października – złożyli:
Stanisław Tokarski – wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju,
Krzysztof Zawadzki – wiceprezes zarządu ds. ekonomiczno-finansowych.
W skład zarządu – z dniem 1 października – rada nadzorcza powołała:
Jerzego Kurellę – powierzając mu stanowisko prezesa zarządu,
Michała Gramatykę –- powierzając mu stanowisko wiceprezesa zarządu ds. handlowych,
Henryka Borczyka – powierzając mu stanowisko wiceprezesa zarządu ds. korporacji.

 

Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce - dysponuje kapitałem własnym w wysokości około 20 miliardów zł. Holding jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w kraju. Sieci dystrybucyjne spółek należących do Grupy obejmują 18,3% powierzchni Polski.

Jerzy Kurella to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Radca prawny. Karierę zawodową rozpoczął w 1998 r., jako specjalista ds. prawnych w Biurze Zarządu  TUiR Partner i Garda Life S.A. W latach 2002-07 pracował w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie, m.in. jako dyrektor zarządzający ds. obsługi prawnej oraz dyrektor zarządzający ds. negocjacji. Od marca 2007 r. do maja 2008 r. wiceprezes państwowej firmy energetycznej BOT Górnictwo i Energetyka S.A. Od września 2008 r. zajmował stanowisko Prezesa Zarządu Wojskowego TBS „KWATERA” Sp. z o.o. Od września 2009 r. do czerwca 2012 r. Wiceprezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. Później pracował jako Doradca Prezesa Zarządu BGK. Obecnie, od czerwca 2013 pełni funkcję Wiceprezesa ds. Handlowych w PGNiG, a także z początkiem lipca przejął również funkcję pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu, którą sprawował do końca 2013 roku. (źródło: rada.ecb.biz.pl).

Powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. handlowych Michał Gramatyka jest prawnikiem, specjalizującym się w kryminalistyce, nauczycielem akademickim i samorządowcem. Był działaczem Unii Wolności. W wyborach w 1998 z jej listy został po raz pierwszy wybrany na radnego miasta Tychy. W 2002 utrzymał mandat radnego na kolejną kadencję z ramienia komitetu wyborczego prezydenta Andrzeja Dziuby, a w 2004 z listy UW bezskutecznie kandydował do Parlamentu Europejskiego. W międzyczasie w grudniu 2000 powołany został na stanowisko wicedyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.W 2006 i w 2010 ponownie wybierany na radnego z komitetu prezydenckiego. W czerwcu 2009 powołany na zastępcę prezydenta miasta Tychy ds. gospodarki przestrzennej pozostał na tym stanowisku także w następnej kadencji. W styczniu 2013 przeszedł na stanowisko dyrektora Departamentu Zarządzania Operacyjnego w koncernie energetycznym Enea. W październiku 2015 został wiceprezesem zarządu spółki akcyjnej Tauron Polska Energia. W 2014 z listy Platformy Obywatelskiej uzyskał mandat radnego sejmiku śląskiego V kadencji.

Powołany na stanowisko stanowisko wiceprezesa zarządu ds. korporacji Henryk Borczyk jest absolwentem Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Początki jego kariery zawodowej związane są z Przedsiębiorstwem Robót Górniczych S.A., gdzie rozpoczął pracę w 1987 r. jako kierownik oddziału. Następnie był m.in. starszym specjalistą ds. handlowych w Przedsiębiorstwie Handlowo – Usługowym Modex Sp. z o.o., dyrektorem ds. finansowych, dyrektorem oddziału, a następnie wiceprezesem Zakładu Produkcyjno - Usługowego Nowax.
Od marca 1999 r. był prezesem zarządu Agencji Promocji i Rozwoju Gospodarczego Miasta Tychy S.A. W 2000 r. został wybrany na stanowisko wiceprezydenta Miasta Tychy, a w 2002 r. zastępcę Prezydenta ds. Infrastruktury. Swoją funkcję pełnił do kwietnia 2010 roku, kiedy został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Dyrektora Naczelnego PEC Katowice S.A. Od września 2011 r. Prezes Zarządu w TAURON Ciepło - spółki powstałej w wyniku połączenia przedsiębiorstw PEC Katowice S.A. i PEC w Dąbrowie Górniczej S.A.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

m
marek z Myslowic
Gnidy poszly z Tauronu
w
wiedzacy
Bienkowska i Zamasz niezle mieszaja!
m
marek z Myslowic
Gnidy poszly z Tauronu
s
stary pracownik
Przyszly nowe!Patrz kariera i umiejetnosci...
O
Obserwator
Czyli PO do koryta na ostatnie rozdanie kasy !
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie