Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Już szykujcie się na TKB

Jacek Drost
Klepok - symbol TKB, który w tym roku potrwa od 27 lipca do 4 sierpnia
Klepok - symbol TKB, który w tym roku potrwa od 27 lipca do 4 sierpnia arc.
Uwaga miłośnicy nie tylko góralskiej, ale także folkowej muzy z całego świata! To już ostatni dzwonek, żeby zarezerwować nocleg na zbliżający się wielkimi krokami Tydzień Kultury Beskidzkiej. W tym roku wypada jubileuszowa, 50. edycja imprezy. Z tej okazji szykują się nie lada atrakcje, ale należy się także spodziewać najazdu turystów na TKB-owskie beskidzkie miejscowości, zwłaszcza Wisłę, Szczyrk i Żywiec.

- Z miejscami powoli zaczyna być krucho. Można je znaleźć, ale nieco dalej od centrum. Im wcześniej zarezerwujemy miejsca, tym lepiej - nie ukrywa Mariusz Bujok z Centrum Rezerwacji Noclegów Wistour w Wiśle. Dodaje, że największego najazdu turystów spodziewają się w weekend 26-28 lipca, kiedy to odbędzie się inauguracja Tygodnia Kultury Beskidzkiej i 2-3 sierpnia, bo wtedy TKB będzie się wprawdzie kończył, ale w miejscowości będzie się odbywała w najlepsze Letnia Grand Prix w skokach narciarskich.

Teraz jest jeszcze szansa, że nocleg w całkiem niezłym standardzie znajdziemy w cenie 40-50 złotych od osoby. Ale z każdym dniem o takie atrakcyjne ceny będzie coraz trudniej.

ZOBACZ TYDZIEŃ KULTURY BESKIDZKIEJ 2012 [ZDJĘCIA]

Optymistką, jeśli chodzi o ceny noclegów, jest natomiast Sabina Bugaj, szefowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku. Uważa, że ceny raczej nie powinny wzrosnąć, a gdzieniegdzie może być nawet taniej niż w poprzednich latach.

- Telefonów w sprawie noclegów mamy dużo, bo to jubileuszowy TKB. Nie sądzę jednak, żeby były problemy z miejscami, bo w Szczyrku mamy naprawdę potężną bazę noclegową. Z doświadczenia wiem, że na TKB sprzedają się dobrze wszystkie oferty - agroturystyczne, kwatery prywatne i droższe hotele - podkreśla pani Sabina. Zwraca uwagę, że dla Szczyrku tegoroczny TKB będzie wyjątkowy z dwóch powodów: bo to jubileuszowa edycja oraz odbędzie się - na co wszyscy z niecierpliwością czekali przez wiele lat - w gruntownie zmodernizowanym amfiteatrze. - Dla nas ten zmodernizowany amfiteatr i teren wokół niego to też wyzwanie. Wiele rzeczy musimy zorganizować inaczej, ale będzie dobrze. Wszystko dopinamy na ostatni guzik - podkreśla Bugaj.

Dopinanie na ostatni guzik trwa także w pozostałych TKB-owskich miejscowościach - Żywcu, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu, Ujsołach, Bielsku-Białej i Jabłonkowie na Zaolziu. Do wyprawy w Beskidy przygotowują się również zespoły folklorystyczne nie tylko z całej Polski, ale także różnych zakątków świata, m.in. Brazylii i Paragwaju, które mają być hita-mi tegorocznego TKB.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!