Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Już tylko kilka dni zostało do składania prac w XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Już tylko kilka dni zostało do składania prac w XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”
Już tylko kilka dni zostało do składania prac w XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu” arc jadwigawisniewska.pl
29 lutego mija termin składania prac do Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Konkurs organizowany jest przez europoseł Jadwigę Wiśniewską.

W listopadzie 2023 roku europoseł Jadwiga Wiśniewska zapowiadała przygotowania do XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”.

Prawda i kłamstwo o Katyniu

29 lutego mija termin składania prac do Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Laureaci oraz ich opiekunowie na zaproszenie europoseł Jadwigi Wiśniewskiej odwiedzą Parlament Europejski w Brukseli. Ponadto na zwycięzców i finalistów czekają nagrody multimedialne, książkowe oraz gry historyczne, a wszyscy uczestnicy i ich nauczyciele otrzymają imienne dyplomy potwierdzające udział w konkursie.

- Konkurs jest szansą na debiut literacki, bowiem najlepsze prace będą opublikowane w pamiątkowym tomiku (...) Młodzi ludzie chcą wiedzieć, z jakiego narodu wyrastają i chcą pielęgnować pamięć i historię. Mierzą się z tymi trudnymi zadaniami. Prace są bardzo interesujące, a zwycięskie są od lat zamieszczane na mojej stronie internetowej — mówiła Jadwiga Wiśniewska, europoseł.

Zadaniem uczestnika Konkursu jest napisanie pracy podejmującej tematykę Zbrodni Katyńskiej, obejmującej nie tylko zbrodnię dokonaną przez NKWD w Katyńskim Lesie, ale także w innych miejscach Golgoty Wschodu. Praca może mieć dowolną formę, np. esej, rozprawa, reportaż, wspomnienie, wiersz. Objętość pracy: do 5 stron wydruku komputerowego (czcionka 12 pkt.; interlinia 1,5; 30 wierszy na stronie).

3084 prace we wszystkich edycjach

Konkurs jest adresowany do młodzieży z ostatnich klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Cel, który przyświeca przedsięwzięciu, jest troska o wychowanie młodzieży w duchu przywiązania do prawdy historycznej, którą próbowano zakopać w katyńskich dołach śmierci. W XIV edycji konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu” udział wzięli uczniowie 59 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa śląskiego, którzy napisali 168 prac. Łącznie wszystkie przeprowadzone edycje obejmują 3084 prace.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera