KAA Gent - Raków 3:0. Odjidja-Ofoe rozwiał marzenia częstochowian o Lidze Konferencji ZDĘCIA

Piłkarze Rakowa dzielnie walczyli w KAA Gent   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Rakowa dzielnie walczyli w KAA Gent Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Jacek Sroka
W rewanżowym meczu IV rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy Raków przegrał w Gandawie z KAA Gent 0:3 i nie zdołał awansować do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Na pociesznie zdobywca Pucharu Polski dostał z UEFA 750 tys. euro za dotarcie do fazy play off nowych pucharowych rozgrywkek. Zobaczcie zdjęcia z meczu KAA Gent - Raków.

KAA Gent - Raków 3:0. Odjidja-Ofoe rozwiał marzenia częstochowian

Belgowie koniecznie chcieli awansować do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, by choć w części pokryć starty jakie klub z Gandawy poniósł przez pandemię koronawirusa. Na spotkanie z Rakowe wpuścili za darmo posiadaczy karnetów z poprzedniego sezonu, by ci wsparli Gent dopingiem. Na Ghelamco Arenia rzeczywiście było głośno, choć wypełniła się ona zaledwie w połowie.

Rewanżowe spotkanie mogło zacząć się fantastycznie dla Rakowa, bo już po minucie gry znakomitą okazję do zdobycia prowadzenia miał Milan Rundić. Po centrze z rzutu wolnego Marcina Cebuli Serb strzelał z 10 m, ale bramkarz gospodarzy zdołał wybić na róg zmierzającą w okienko piłkę.

Później do głosu doszedł Gent i spotkanie przekształciło się w pojedynek napastników belgijskiej drużyny z Vladanem Kovaceviciem. Bośniak kilka razy był w opałach, ale wychodził z nich obronną ręką wygrywając pojedynki sam na sam z Tarikiem Tissoudalim i Laurentem Depoitre, a także broniąc kilka innych strzałów gospodarzy.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GENT - RAKÓW

Raków próbował atakować z kontry. Po akcji rozgrywającego setny mecz w barwach częstochowian Patryka Kuna dobrą okazję miał Cebula, lecz nie trafił w piłkę w polu karnym rywala.

Kovacević skapitulował dopiero w doliczonym czasie gry I połowy i był to jego pierwszy gol puszczony w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy po 555 minutach gry. Piłkę z boku pola bramkowego zagrał Depoitre, a z bliska do siatki wepchnął ją Marokańczyk Tissoudali.

Gent odrobił straty z pierwszego meczu i po przerwie wszystko zaczęło się jakby od nowa. Niestety w II połowie nie zmienił się obraz gry. Dalej wyraźną przewagę miał Gent i tylko przychylności azerskiego sędziego Raków zawdzięczał, że nie podyktował on rzutu karnego po faul na Depoitre.

Raków walczył jak potrafił. Piłkarze Marka Papszuna grali z dużym poświęceniem, tyle że w II połowie mieli problemy nie tylko z zaatakowaniem bramki gospodarzy, ale nawet z dłuższym utrzymaniem się przy piłce.

Przewaga belgijskiego zespołu rosła, a jej efektem była druga bramka zdobyta przez doskonale znanego kibicom Legii Vadisa Odjidji-Ofoe. Były gracz warszawian przejął przed polem karnym zbyt krótko wybitą piłkę i precyzyjnie uderzył w długi róg rozwiewając marzenia częstochowian o fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Chwilę później trzeciego gola - również po uderzeniu z dystansu - strzelił wprowadzony po przerwie na boisko Julien de Sart i było już po meczu.

Raków odpadł w ostatniej rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy, ale na pewno wstydu polskiej piłce nie przyniósł. Debiutujący na międzynarodowej arenie zespół z Częstochowy i tak osiągnął w pucharowych rozgrywkach więcej niż wszyscy oczekiwali. Za grę w IV rundzie kwalifikacji nowych rozgrywek UEFA wypłaci częstochowianom premię w wysokości 750 tys. euro. Gent za awans do fazy grupowej dostanie 2.94 mln.

KAA Gent - Raków Częstochowa 3:0 (1:0)

Bramki 1:0 Tarik Tissoudali (45+1), 2:0 Vadis Odjidja-Ofoe (70), 3:0 Julien de Sart (72)