MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kandydat na prezydenta Rybnika, Andrzej Sączek proponuje miesiąc konsultacji społecznych. Mieszkańcy mają zdecydować o inwestycjach

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Andrzej Sączek przedstawia swoje pomysły inwestycji w Rybniku, ale nie przesądza czy je zrealizuje. Wszystko ma zależeć od decyzji mieszkańców.
Andrzej Sączek przedstawia swoje pomysły inwestycji w Rybniku, ale nie przesądza czy je zrealizuje. Wszystko ma zależeć od decyzji mieszkańców. Piotr Chrobok
Modernizację Stadionu Miejskiego czy budowę sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia, jako propozycje do zrealizowania w Rybniku, oferuje kandydat na prezydenta miasta, Andrzej Sączek. Kandydat PiS przedstawia swoje pomysły rybniczanom, a jednocześnie podjęcie decyzji odnośnie realizacji zostawia im. Jak zapowiada, chce przeprowadzić miesiąc konsultacji społecznych, w których mieszkańcy wyrażą swoje zdanie na temat tych propozycji.

Spis treści

Kandydat na prezydenta Rybnika, Andrzej Sączek proponuje miesiąc konsultacji społecznych

Już właściwie godziny pozostały do zakończenia kampanii wyborczej przed drugą turą wyborów samorządowych. Wprawdzie wyborcy do urn ruszą za kilka dni, jednak zgodnie z prawem w wyborczy weekend obowiązywać będzie cisza wyborcza, podczas której kandydaci nie będą mogli prowadzić agitacji.

Tam, gdzie dojdzie do drugiej tury, jej uczestnicy mają ostatnie chwile na to, żeby przedstawić swoje wyborcze wizje. W Rybniku kolejną z takich ogłosił Andrzej Sączek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Jego pomysłem jest wprowadzenie w mieście miesiąca konsultacji społecznych.

- W ramach rybnickiego miesiąca konsultacji społecznych, zapytam się mieszkańców: "czego chcecie?", "jakich inwestycji potrzebujecie?". Najpierw zapytam się Rad Dzielnic. To od ich potrzeb będę konstruował budżet. Budżet spełniający najpierw podstawowe potrzeby mieszkańców - mówi Andrzej Sączek, kandydat na prezydenta Rybnika.

Przy okazji pomysłu na przeprowadzanie konsultacji społecznych, Andrzej Sączek przedstawił również propozycje inwestycji, których mogłyby one dotyczyć i o których realizację chciałby zapytać rybniczan. Wśród nich znalazły się inwestycje związane ze Stadionem Miejskim czy salą koncertową.

- Mamy w Rybniku marzenia o nowym czy zmodernizowanym stadionie przy G72 (Gliwickiej 72 - przyp. red), mamy marzenia o nowym aquaparku, o sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia, o hali widowiskowo-sportowej. Może się pojawi marzenie o torze do driftu, o lodowisku - wylicza kandydat na prezydenta, obecnie będący rybnickim radnym i dodaje, że ich los zależeć będzie od samych rybniczan. - Mieszkańcy zdecydują, wspólnie zdecydujemy. To wy zdecydujecie od czego zaczynamy - informuje rybniczan, Andrzej Sączek.

Konsultacje inwestycji w Rybniku także za pośrednictwem mediów

W konsultacjach z mieszkańcami, Andrzejowi Sączkowi miałyby pomagać media, które poprosił o wsparcie. Za ich pośrednictwem miałoby zostać stworzone pole do konsultowania pomysłów z rybniczanami.

- Przy waszej pomocy chcę dyskutować, rozmawiać z mieszkańcami - wskazuje Andrzej Sączek, którego zdaniem jest to możliwe do zrobienia między innymi wykorzystując narzędzia, dzięki którym tworzone były sondaże w kampanii wyborczej na łamach portali, czy prasy, na antenie radia i telewizji.

- Dzięki wam mieszkańcy będą mieli możliwość wypowiadania się na ten temat - zwraca się do przedstawicieli mediów, ubiegający się o stanowisko prezydenta, Andrzej Sączek.

Andrzej Sączek w pierwszej turze wyborów uzyskał niecałe 30 proc. głosów

Przypomnijmy, druga tura wyborów samorządowych, w których wybierani są już tylko wójtowie, burmistrzowie lub prezydenci odbędzie się 21 kwietnia w tych gminach i miastach, gdzie żaden z kandydatów w pierwszej turze nie zdobył ponad połowy wszystkich głosów.

W Rybniku pierwszą turę wyborów zwyciężył urzędujący prezydent Piotr Kuczera, którego poparło 41,43 proc. głosujących. Andrzej Sączek prawo kandydowania w drugiej turze uzyskał jako kandydat z drugim najwyższym wynikiem. Uzyskał on poparcie 29,39 proc. biorących udział w głosowaniu mieszkańców Rybnika.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera