Katowice: bank w hali zegarowej Starego Dworca otwarty....

  Katowice: bank w hali zegarowej Starego Dworca otwarty. Wnętrza hali zabudowano ZDJĘCIA

  lota

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bank w hali zegarowej Starego Dworca
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©LOTA

  Otwarto bank PKO BP w hali zegarowej Starego Dworca w Katowicach. Hala to najładniejszy segment zabytkowego kompleksu dworca. Po remoncie budynek z zewnątrz zachwyca. A co z wnętrzami?
  Hala zegarowa to jeden z najbardziej charakterystycznych - a po remoncie elewacji jeden z najładniejszych - segmentów Starego Dworca w Katowicach.

  Zobaczcie zdjęcia:

  Zobacz galerię

  Otwarto Bank w Starym Dworcu


  O tym, że w jej wnętrzach będzie działał bank wiadomo już od kilku miesięcy, od kiedy na fasadzie hali zawieszono szyld PKO BP. Placówkę otwarto 6 lutego. W hali zegarowej mieści się oddział 2 banku (wcześniej działał w budynku przy Warszawskiej), Punkt Obsługi Klienta oraz Dom Maklerski.

  Z zewnątrz odnowiona hala Starego Dworca, z estetycznym szyldem banku, wygląda bardzo dobrze. Rozczarować mogą natomiast wnętrza. W większości zabudowano je na potrzeby najemcy, dlatego nie zobaczymy tu, jak przestronna i wysoka jest dawna dworcowa hala.

  Zabytkowy kompleks pięknieje. Remont trwa od 2016 roku


  Przypomnijmy, że remont Starego Dworca w Katowicach rozpoczął się jesienią 2016 roku, jednak dopiero od kilku miesięcy widać efekty tych prac. Roboty prowadzone są w segmentach kompleksu należących do spółki Opal Maksimum.

  Stary Dworzec po remoncie będzie zachwycał WIZUALIZACJE

  Budynki znajdujące się najbliżej ulicy Mariackiej, w tym hala zegarowa, z zewnątrz zostały już odnowione: pokryto je nowym dachem, wyczyszczono i uzupełniono elewację, wymieniono okna. To w nich działają restauracja Pasibus, powstaje restauracja z sushi, w hali zegarowej otwarto placówkę bankową, a kolejne remontowane przestrzenie czekają na najemców.

  Niedawno roboty ruszyły też w części narożnej kompleksu Starego Dworca, czyli w budynku na rogu ulic św. Jana i Dworcowej. Jak dotąd rozebrano tu dach, a rusztowania pokryły fasadę "10" zarówno od strony ulicy św. Jana, jak i od Dworcowej. Ten budynek ma trzy kondygnacje i wejście od Dworcowej. Po remoncie powierzchnię parteru będzie można zaadaptować na potrzeby lokali handlowo-usługowych oraz działalność kulturalno-wystawienniczą, na wyższych piętrach mają być biura.

  Stary Dworzec w remoncie. Rozbierają dach w budynku z numerem "10" ZDJĘCIA

  Stary Dworzec został wylicytowany w 2015 roku


  Dodajmy, że Stary Dworzec został sprzedany w licytacji komorniczej w 2015 roku. Za ponad 7 mln zł kupiła go spółka Opal Maksimum z Katowic.

  Licytacja komornicza dotyczyła gruntu oraz prawa własności budynków na nim posadowionych należących do spółki Eurostar Real Estate, która w 2007 roku kupiła dworzec od PKP za 45 mln zł. To znaczy, że Opal ma pawilony dworca z numerami 2,4, 6, 8 i 10, w tym największą część – budynek biurowy oraz segment na rogu ul. Dworcowej i św. Jana. Jedna część kompleksu - tzw. hala zachodnia - nie jest objęta remontem, bo nie należy do Opalu.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Czy Katowice nadają się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ  TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  elewacja

  Grüße aus Oberschlesien (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  fyjnie zrobiono a driny tak na łodpierdol wyrychtowane och to take poltońskie!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Synek zadowo gupie pytania.

  Francek z Kościuszki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Jusz sie ftojs pytou - ale jo tysz. Mogli by wasze redakcyjne reportery inwestygacyjne wyniuchac, kaj sie straciou tyn zygor ze hali zygarowyj? Mom nadzieja, co go jusz niy wywiyzli do Warwsiawy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wnętrze koszmarne

  szkoda tej hali (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  na coś co działa od 8-16 a potem jest martwe
  ale kasa sie zgadza pewnie


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A myslisz co dyskoteka by boua lepszo?

  Wacio Bruneleski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Tyla lot stoua pusto i niszczaua, to lepi, co jom bank wzion. Bo tak by jom za niydugo diobli wziyli (jak wiela zabytkow architektury w Katowicach).

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA