Katowice: budowa centrum przesiadkowego w Brynowie wchodzi w...

  Katowice: budowa centrum przesiadkowego w Brynowie wchodzi w nowy etap. Od poniedziałku zmiany w ruchu WIZUALIZACJE

  lota

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Centrum przesiadkowe Brynów w Katowicach
  1/5
  przejdź do galerii

  Centrum przesiadkowe Brynów w Katowicach ©UM Katowice

  Kolejny etap na budowie centrum przesiadkowego w Brynowie rusza wponiedziałek 14 stycznia 2019. Roboty obejmą teren znajdującej się tu pętli tramwajowej. W związku z tym zmieni się organizacja ruchu tramwajowego w tym rejonie, ale także na trasie centrum - Brynów.
  Prace na budowie centrum przesiadkowego w Brynowie właśnie wchodzą w nowy etap.

  – Wykonano już mur oporowy pod parking wzdłuż ulicy Kościuszki. Obecnie trwają przygotowania do wzmocnienia gruntu pod fundamenty garażu wielopoziomowego. Z kolei od poniedziałku 14 stycznia ruszają prace budowlane na terenie pętli tramwajowej, gdzie powstanie punkt obsługi pasażerskiej oraz przystanki – zapowiadają przedstawiciele katowickiego magistratu.

  Zobacz zdjęcia:
  Zobacz galerię


  Od 14 stycznia zmiany w ruchu tramwajowym w Brynowie


  Budowa na pętli wymusi sporą zmianę w organizacji ruchu tramwajowego w tym rejonie, zmienią się też lokalizacje przystanków.

  - Tramwaje będą kursować do wiaduktu kolejowego nad ulicą Kościuszki. Będzie tam zamontowany rozjazd umożliwiający przejazd tramwajów na sąsiedni tor. Kursować będą tramwaje przystosowane do jazdy w obu kierunkach bez nawracania na pętli – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

  Centrum przesiadkowe w Brynowie ma kosztować prawie 63 mln zł


  Przypomnijmy, że centrum przesiadkowe w Brynowie powstaje w rejonie istniejącej dziś pętli tramwajowej. Koszt inwestycji to 62,9 mln zł, a wykonawcą jest firma Warbud w partnerstwie z Przedsiębiorstwem STOR.

  Przy węźle Brynów powstanie 3-kondygnacyjny parking z 499 miejscami i systemem informacji o zajętości parkingu oraz parking  naziemny z 49 miejscami. Będą tu też zadaszone perony, parking dla rowerów i postój taksówek. Przy węźle będzie też budynek obsługi podróżnych, z poczekalnią, toaletą, punktem zakupu biletów, małą gastronomią i kioskiem.

  Centrum Przesiadkowe w Brynowie ma być gotowe w drugim kwartale przyszłego roku.

  Przypomnijmy, że w Katowicach uruchomiono już centrum przesiadkowe w Ligocie, a kolejne dwa takie obiekty realizowane są w Zawodziu oraz przy ulicy Sądowej.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim  Dni wolne w 2019 roku


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY