Katowice: Miuosh, Raspazjan i Kudełko pomalują gigantyczne...

  Katowice: Miuosh, Raspazjan i Kudełko pomalują gigantyczne jaja dla Aniołów

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  20 gigantycznych jaj będą ozdabiać w Silesia City Center podopieczni Domu Aniołów Stróżów, pomogą im w tym znani mieszkańcy Śląska m.in. Miuosh, Raspazjan, a także śląscy projektanci i designerzy np. Monika Kudełko, twórczyni kultowych plakatów filmowych po śląsku.
  Już w najbliższą sobotę (19.03) dwadzieścia mających ok. jednego metra jaj zostanie zamienionych w Silesia City Center w… śląskie gryfne jaja. Wszystko za sprawą wielkanocnej akcji charytatywnej na rzecz dzieci i młodzieży z Domu Aniołów Stróżów w Katowicach-Załężu i Chorzowie-Batorym, którą organizuje Silesia.

  Pisanki wspólnie z podopiecznymi i wolontariuszami ozdabiać będą znane osoby ze Śląska.
  W akcji pomoże m.in. raper Miuosh, street art'artowiec Raspazjan, projektantka QDizajn Monika Kudełko - znana m.in. z projektów plakatów filmowych, a także aktorzy z Teatru Śląskiego i Alżbeta Lenska, prowadząca swój program kulinarny w telewizji TVN Meteo Activ. Do malowania będzie mógł się przyłączyć także każdy, kto tego dnia przyjdzie do Silesii.

  Motywem przewodnim olbrzymich pisanek będą śląskie wzory i akcenty - fragmenty krajobrazu miast, charakterystyczne miejsca w regionie, a nawet sztuka uliczna. Nie zabraknie także pisanek, na których zadomowi się ślonsko godka i Ślonsko Mutter, czyli postać stworzona przez projektantkę z QDizajn. Jedno z jaj będzie też typowo katowickie – Miasto Katowice przekazało na akcję piękne szablony – piktogramy znanych i rozpoznawalnych katowickich obiektów tj Spodek, Kukurydze, NOSPR oraz logo Katowice Miasto Kreatywne UNESCO itd.

  Powstałe w sobotę nietypowe dzieła sztuki będą w Silesii wystawiane aż do 25 marca. W tym czasie można je wylicytować. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na działalność Domu Aniołów Stróżów, wspierając m.in. organizowane w ośrodku zajęcia, warsztaty i program uliczny. Cena wywoławcza "Gryfnego Jaja" to 1000 złotych.

  - Zebrane w ten sposób środki pozwolą nam na utrzymanie bieżącej działalności, zarówno na Załężu, jak również w Chorzowie-Batorym. Pieniądze przeznaczone zostaną na organizację zajęć i warsztatów w ośrodkach, a także na stałą opiekę psychologiczną i pedagogiczną, pod jaką muszą znajdować się najmłodsi, którzy do nas trafiają. To szczególnie ważne, zważywszy na fakt, że są to dzieci trudno doświadczone przez los - mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom "Dom Aniołów Stróżów".

  Każdego dnia w Domu z pomocy pedagogów i wolontariuszy korzysta ponad 100 dzieci, kolejne 400 uczęszcza tam na zajęcia prowadzone na ulicach. W ośrodkach stowarzyszenia dzieci otaczane są fachową opieką, mogą w spokoju odrobić lekcję, spotkać się z rówieśnikami, a także skorzystać ze wsparcia w postaci zajęć edukacyjnych i korepetycji. Tutaj także mogą zjeść posiłek i otrzymać pomoc, jeśli np. w domu panuje przemoc.


  *Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
  *Co się wydarzyło na "Nocy Kobiet" w Spiżu w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Rozmowy nie przerywają, transmisja danych szybka RAPORT NAJLEPSZYCH SIECI KOMÓRKOWYCH
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  ZOBACZ TAKŻE


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał