Kino Helios w Katowicach zamknięte! Wielka szkoda. Katowicki...

  Kino Helios w Katowicach zamknięte! Wielka szkoda. Katowicki Altus opustoszeje

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kino Helios zamknięte. Biurowiec Altus na pewno opustoszeje po 15 grudnia. Na razie nie wiadomo, kto zagospodaruje kino. Może będą tam sale konferen
  1/3
  przejdź do galerii

  Kino Helios zamknięte. Biurowiec Altus na pewno opustoszeje po 15 grudnia. Na razie nie wiadomo, kto zagospodaruje kino. Może będą tam sale konferencyjne? ©Karina Trojok

  Kino Helios w Katowicach zamknięte! Było to drugie wielosalowe kino w Katowicach (pierwsze, w lipcu 2002 roku, powstało Cinema City przy ul. Gliwickiej); miejsce spotkań i rodzinnych wyjść wielu katowiczan i mieszkańców sąsiednich miast. - Szkoda. Na paru randkach tam byłam i na wielu fajnych seansach - pisze internautka Monika.
  Niedziela, 15 grudnia, będzie ostatnim dniem istnienia 9-salowego kina sieci Helios w najwyższym budynku na Śląsku - katowickim biurowcu Altus. W tym roku minęło dokładnie 10 lat istnienia tego multipleksu.

  - W grudniu upływa okres obowiązywania umowy najmu i zdecydowaliśmy w związku z tym zakończyć działalność katowickiego Heliosa - informuje biuro prasowe tej polskiej sieci kin, dodając: "Serdecznie zapraszamy widzów do pozostałych naszych śląskich kin - do Heliosa w Dąbrowie Górniczej oraz w Sosnowcu".
  Ta sieć ma również kino w Bielsku-Białej. W ostatnim dniu działalności katowickiego Heliosa odbywa się ogólnopolski Dzień Kina, w ramach którego we wszystkich multipleksach (również w Cinema City i Multikinie) będzie można oglądać filmy 2D za 11 zł, a 3D (z okularami) za 14 złotych.

  Helios zrobił prezent na święta sieci Multikino, która lada chwila ogłosi dokładną datę otwarcia pierwszego wielosalowego kina w Katowicach, w Galerii Katowickiej. Będzie tam m.in. pierwsza w Polsce sala Xtreme z 49 głośnikami, zamontowanymi nawet na suficie, gwarantująca podobno niesamowite efekty dźwiękowe. Na pewno zdarzy się to przed świętami Bożego Narodzenia, możliwe, że nawet w ten weekend, bo Multikino w Galerii Katowickiej widnieje w spisie kin biorących udział w Dniu Kina.


  *Regionalna lista płac. Sprawdź, ile zarabiają [ZAROBKI OD 100 ZŁ DO 1 MLN ZŁ]
  *Kuchenne Rewolucje w Tychach: Dom Bawarski Tychy Magdy Gessler [ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Najpiękniejsze polskie kolędy [POSŁUCHAJ i WYBIERZ]
  *Najlepsze prezenty na święta Bożego Narodzenia [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo