MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszęcin. Seniorzy opanowali siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" - Dni Seniora

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Koszęcin. Seniorzy opanowali siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" - Dni Seniora
Koszęcin. Seniorzy opanowali siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" - Dni Seniora arc ZPiT Śląsk - W. Korpusik
Przez dwa dni - 21 i 22 maja Zespół „Śląsk” gościł w swojej siedzibie aktywnych seniorów z całego regionu. Przygotowano dla nich bogaty program aktywizujący osoby w starszym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności twórczej. Przez dwa dni siedzibę Zespołu odwiedziło blisko tysiąc osób.

Dla wszystkich uczestników pedagodzy Zespołu „Śląsk” przygotowali warsztaty taneczne i wokalne. Pod kierunkiem profesjonalnej kadry seniorzy uczyli się m.in. elementów tańców narodowych i ludowych oraz estetyki ruchu. Podczas warsztatów wokalnych poznawali piosenki ludowe z repertuaru Zespołu, a zwiedzając pałac wysłuchali opowieści o jego historii. Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się m.in. koncerty zaproszonych gości, kabarety, warsztaty prawidłowej techniki nordic walking, spotkania ze specjalistami oraz wykłady i prelekcje na temat problematyki prozdrowotnej. Zaproszeni przez Zespół policjanci rozmawiali z uczestnikami na temat bezpieczeństwa osób starszych, a strażacy zwrócili uwagę na właściwą ochronę przeciwpożarową. Plenerowy charakter imprezy podkreśliły rozlokowane w parku stoiska gastronomiczne i promocyjne.

Ukoronowaniem każdego z dwóch Dni Seniora był koncert w wykonaniu chóru, baletu i orkiestry Zespołu „Śląsk” z galowym programem ludowo-narodowym. Koncertami gościnnie dyrygował prof. Czesław Grabowski. Przy niegasnącym aplauzie widzów, artyści zaprezentowali repertuar swoich największych przebojów tanecznych i wokalnych, w opracowaniach muzycznych lub skomponowanych przez patrona Zespołu „Śląsk”. W ramach standardów dostępności do kultury, podczas koncertu część utworów była dostępna w autorskim tłumaczeniu na język migowy, a pętla indukcyjna ułatwiała odbiór koncertu osobom niedosłyszącym, korzystającym z aparatów słuchowych.

Warto przypomnieć, że Zespół „Śląsk” od lat angażuje się w politykę senioralną województwa śląskiego. Od 2015 roku jest partnerem porozumienia w ramach projektu „Razem dla seniorów”. Zespół od lat organizuje w swojej siedzibie Dzień Seniora, występuje z koncertami w całym regionie, prowadzi zajęcia artystyczne oraz kieruje do seniorów stałą, całoroczną ofertę.

- Spotkania z seniorami to dla nas prawdziwa przyjemność, a organizowane w siedzibie Zespołu imprezy cieszą się niegasnącym powodzeniem, dlatego z radością zapraszamy na kolejne. Tym razem wraz z seniorami pragniemy w czerwcu powitać lato - zachęca Agnieszka Kukuła.

"Śląsk" zaprasza seniorów już 18 czerwca 2024 na Powitanie Lata - Seniorzy w Zespole „Śląsk”.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Od jutra strefa buforowa na granicy z Białorusią

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni