MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszykówka: MKS Dąbrowa Górnicza odniósł drugie zwycięstwo

Zespół z Dąbrowy Górniczej odniósł drugie zwycięstwo, ale nie był to spacerek. W lidze kobiet Zagłębie nie dało rady liderowi.

Goście przyjechali do Dąbrowy Górniczej bez swojego najlepszego zawodnika poprzedniego meczu Stefana Balmazovicia. W pierwszej kwarcie toczyli jednak wyrównany pojedynek z faworyzowanym zespołem MKS. Prowadzili nawet 18:10, ale potem popełnili za dużo błędów.

Gospodarze wrócili do gry po przerwie. Prowadzili 46:41 a potem 52:42 i było wiadomo, że jeśli utrzymają takie tempo to tego meczu już nie przegrają. Tym bardziej, że po czterech przewinieniach na ławce rezerwowych usiadł skuteczny w zespole gości Doug Wiggins.

W trzeciej kwarcie dąbrowianie zanotowali 29 punktów budując dwucyfrową przewagę, której już nie odpuścili.

Tauron Basket Liga

MKS Dąbrowa Górnicza - TBV Start Lublin 92:72 (16:21, 23:18, 29:12, 24:21)

MKS Johnson 21, Wilson 14, Pamuła 13, Parzeński 12, Kowalenko 12, Wołoszyn 10, Szymański 8, Kucharek 1, Piechowicz 1, Wieczorek 0.

Pozostałe wyniki: Stelmet BC Zielona Góra - Siarka 94:67, AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk 80:83, Anwil - King Szczecin 91:82, BM Slam Stal Ostrów - Trefl Sopot 70:73, Rosa - Polski Cukier Toruń 64:86, Turów - Polpharma Starograd Gdański 83:57. Awansem Polfarmex Kutno - Stelmet 20:0 (walkower).