Krzysztof A. Zajas w Bibliotece Centralnej w Gliwicach....

  Krzysztof A. Zajas w Bibliotece Centralnej w Gliwicach. Spotkanie z autorem kryminałów „Ludzie w nienawiści" i „Wiatraki"

  Zdjęcie autora materiału

  Maria Olecha-Lisiecka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Krzysztof A. Zajas, autor kryminałów: „Ludzie w nienawiści", „Mroczny krąg", „Z otchłani" i „Wiatraki" oraz thrillera
  1/5
  przejdź do galerii

  Krzysztof A. Zajas, autor kryminałów: „Ludzie w nienawiści", „Mroczny krąg", „Z otchłani" i „Wiatraki" oraz thrillera "Oszpicyn", będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach ©Mat. wydawnictwa Marginesy

  Krzysztof A. Zajas, pisarz i profesor polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach. Autor kryminałów: „Ludzie w nienawiści", „Mroczny krąg", „Z otchłani" i najnowszego „Wiatraki" oraz mrocznego thrillera "Oszpicyn" spotka się z czytelnikami 11 stycznia 2019 roku, w Bibliotece Centralnej w Gliwicach. Wstęp wolny.
  Krzysztof A. Zajas jest lliteraturoznawcą, kulturoznawcą, tłumaczem, profesorem polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajas więc czyta literaturę, bada ją zawodowo, wykłada na wyższej uczelni i interpretuje według założeń nowej humanistyki. Napisał „trylogię grobiańską”: „Ludzie w nienawiści" (2014), „Mroczny krąg" (2015) i „Z otchłani (2016).

  Jego powieść „Oszpicyn” (2017), która ukazała się nakładem wydawnictwa Marginesy, znalazła się w ścisłym finale nominowanych do nagrody Wielkiego Kalibru, najbardziej prestiżowej nagrody dla autorów kryminałów w Polsce.

  We wrześniu 2018 r. ukazała się najnowsza powieść Zajasa - „Wiatraki”. To rasowy kryminał. Książka jest pierwszą częścią nowej kryminalnej serii tego autora.

  TUTAJ PRZECZYTACIE RECENZJĘ "WIATRAKÓW" KRZYSZTOFA A. ZAJASA

  Jego ulubionym autorem jest Stephen King i podobnie jak jego mistrzowi przyświeca mu zasada: książka ma być do czytania. Jego „Trylogia grobiańska” dzieje się w pobliżu jego miejsca zamieszkania, ale nie powinno nas to zmylić. Ona dzieje się wszędzie.

  Spotkanie z czytelnikami w Gliwicach odbędzie się 11 stycznia, o godz. 18, w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17. Wstęp jest wolny.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Dlaczego miasta zabraniają pokazów fajerwerków w Sylwestra?  Sylwester: noc zabawy i tragedii  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo