Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kuloodporni Bielsko-Biała pokazują siłę rodziny ZOBACZ WIDEO Siła rodziny + ZDJĘCIA

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Wideo
od 16 lat
Przejmującym spotem Fundacja na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych „Kuloodporni” z Bielska-Białej zachęca osoby niepełnosprawne do przełamania barier i rozpoczęcia jakiejkolwiek aktywności.

Siła rodziny - taki tytuł nosi niespełna 7-minutowy film pokazujący historię Krzysztofa Wrony z Czechowic-Dziedzic, który w czerwcu 2012 r. został potrącony przez pijanego motocyklistę i w tym wypadku stracił nogę. W filmie wypowiadają się jego najbliżsi - żona Beata i mama Janina oraz Daniel Kawka, twórca pierwszej w województwie drużyny amp futbolu. Tym przejmującym spotem Fundacji na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych „Kuloodporni” próbuje zachęcić osoby niepełnosprawne do przełamania własnych barier i rozpoczęcia jakiejkolwiek aktywności.

- Ten film pokazuje, jak wielkie znaczenie ma wsparcie przyjaciół i rodziny. Bez tego w życiu byłoby ciężko - mówi Krzysztof Wrona.

Co roku w Polsce dokonuje się ok. 15 tys. amputacji. Motywujące wsparcie rodziny jest niezbędne do osiągnięcia sukcesów po operacji - twierdzą pomysłodawcy filmu. Daniel Kawka, prezes zarządu Fundacji „Kuloodporni” i twórca zespołu amp futbolowego podkreśla, że w ciągu roku przez drużynę Kuloodpornych przewinęło się 18 seniorów i dwóch juniorów. To ewenement na skalę kraju.

- Jako amp futbol robimy w kraju wiele rzeczy razem z PZPN oraz UEFA. A mimo to zawodników nie przybywa, nie tworzą się też nowe kluby - przyznaje. - Tym filmem chcemy pokazać rodzinom, że tak naprawdę one mają największe znaczenie w powrocie osoby niepełnosprawnej lub osoby z innymi problemami, do życia społecznego, w którym mogą odnosić sukcesy. Przykład Krzyśka pokazuje, że większe sukcesy osiąga on po amputacji, niż wcześniej - dodaje.

W filmie „Siła rodziny” Beata, żona Krzysztofa mówi, że najważniejsze było, by wspierać ukochanego i pokazać mu, że nie jest sam, by się nie załamywał - że z nogą, czy bez, dla niej najważniejsze było to, że żyje.

- Krzysiu jest dziś szczęśliwy, dzięki Kuloodpornym gra w piłkę i robi to, lubi. Warto spróbować, bo to nic nie kosztuje, a może akurat komuś pomoże - mówi dziś Beata Wrona.

Krzysztof Wrona nie ukrywa, że po amputacji nie znał ludzi, którzy mieliby ten sam problem. Kuloodporni to zmienili.
- Tam spotkałem inne osoby po amputacjach. Zaczęliśmy się wymieniać informacjami na temat lekarzy, protez. I potrafimy sobie pomagać w życiu codziennym - przyznaje. Gdyby nie to, że Daniel wyszedł z taką inicjatywą, pewnie nie grałbym w amp futbol.

Chodziło mi to po głowie, ale brakowało impulsu. Teraz rozwijam się sportowo i mogę spełniać marzenia: gram w reprezentacji Polski, byłem na mistrzostwach Europy, zdobyłem brązowy medal -zaznacza.
Film można zobaczyć na YouTube wpisując „Siła rodziny” lub na facebookowym profilu Kuloodpornych.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Trudne śląskie słowa i dziwne tradycje bożonarodzeniowe SPRAWDŹ, CZY ZNASZ

Życzenia na Boże Narodzenie TRADYCYJNE, RELIGIJNE SMS IDEALNE NA ŚWIĘTA

Czy dostałbyś się do pracy w policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

Która choinka w naszych miastach jest najpiękniejsza GŁOSUJ!

Magazyn informacyjny tyDZień

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!