Lech Poznań - Piast Gliwice 2:0 Niemoc Piastunek trwa [NA ŻYWO TRANSMISJA ONLINE]

W kwietniowym meczu Lecha z Piastem był remis 2:2.
W kwietniowym meczu Lecha z Piastem był remis 2:2. fot. grzegorz dembinski/polska press
Lech Poznań - Piast Gliwice 2:0 NA ŻYWO TRANSMISJE ONLINE W meczu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice gra dziś w Poznaniu z Lechem. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek, ale kilka strzałów i akcji mogło się podobać. W 72’ na 1:0 strzelił Dariusz Formella. Formella wywalczył piłkę na 25. metrze i zagrał do Darko Jevticia w "szesnastkę". Ten odegrał koledze w taki sposób, by ten dostawił odpowiednio stopę. Piłka wpadła do siatki tuż przy lewym słupku! W 92’ na 2:0 podwyższył Maciej Gajos TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzimy relację z meczu Lech - Piast.

Lech Poznań - Piast Gliwice NA ŻYWO

Piast Gliwice nie strzelił bramki w Ekstraklasie od 290 minut. Swojej niemocy nie przerwał też w meczu pucharowym z Lechią Gdańsk, w którym gole padły dopiero w rzutach karnych, przegranych przez gliwiczan.

W lidze ostatni raz do siatki trafił Bartosz Szeliga w wyjazdowym spotkaniu z Koroną Kielce, zakończonym remisem 1:1. Potem był remis z Legią w Warszawie 0:0, następnie również bezbramkowy mecz u siebie z Zagłębiem Lubin. W poprzedniej kolejce Piast przegrał na Okrzei z Pogonią Szczecin 0:2. Podopieczni trenera Jiriego Necka mają na koncie 6 punktów.

Lech ma jeszcze gorszy dobytek punktowy - 5 (1 zwycięstwo, 2 remisy i 3 porażki). Ostatnio zremisował z Niecieczy z Bruk-Betem Termaliką 0:0.

Piast Gliwice walczy o zwycięstwo

- Jedziemy do Poznania. Chcielibyśmy zwyciężyć, żeby choć trochę poprawić humory kibicom. Aby tak się stało musimy zacząć strzelać bramki - podkreśla nowy zawodnik Piasta Aleksandar Sedlar. - Nie możemy udawać, że wszystko jest OK, cieszyć się z gry na zero z tyłu. Bo nie jest. Szczerze mówiąc wolałbym już, żebyśmy tracili jakieś gole, jeżeli to sprawiłoby, że strzelilibyśmy ich więcej - przyznał serbski obrońca.

W poprzednim sezonie Piast wygrał w Poznaniu w 6. kolejce 1:0 po bramce Kamila Vacka. W spotkaniu w grupie mistrzowskiej padł remis 2:2, choć Kolejorz prowadził już 2:0. U siebie gliwiczanie wygrali 2:0. Ogólnie jednak bilans ligowych spotkań jest korzystny dla Lecha, który wygrał 11 razy, przegrał pięciokrotnie i trzy razy zremisował.

Trener Lecha Jan Urban docenia Piasta.

- Oni grają dobrze w piłkę. Widziałem mecz z Pogonią, który przegrali 0:2 i mogli ten mecz wygrać. Mają jednak problem, z którym my się długo męczyliśmy. Nie mogą strzelić. Znamy to z doświadczenia, że gdy nie wpada z przodu, to strasznie trudno utrzymać wynik bezbramkowy - stwierdził Urban, cytowany przez stronę klubu z Poznania.

Według trenera środowy mecz pucharowy nie będzie miał wpływu na postawę gliwiczan.

- Mieli trzy dni przerwy. To jest odpowiednia liczba, żeby odpocząć i zregenerować się. Do tego dojdą rotacje w składzie - ocenił Urban.

Lech Poznań - Piast Gliwice WYNIK

Jak typują wynik meczu eksperci Dziennika Zachodniego? Nie dają szans Piastowi... Jan Furtok 1:0 dla Lecha. Edward Socha, Mariusz Śrutwa i Jan Żurek są zgodni - 2:0 dla Kolejorza.