Liga Światowa: Polska wygrała grupę, choć przegrała z Serbią 3:2

Polacy przegrali z Serbią, ale i tak wygrali grupę
Polacy przegrali z Serbią, ale i tak wygrali grupę FIVB
W drugim meczu grupy J turnieju finałowego Ligi Światowej w Rio de Janeiro Polska przegrała z Serbią 2:3. Mimo porażki biało-czerwoni zajęli pierwsze miejsce w grupie i w półfinale zagrają z Francją. Turniej zakończył się już dla Włochów i... Brazylijczyków. W grupie I wszystkie drużyny zakończyły zmagania z identycznym dorobkiem zwycięstw i setów i o kolejności decydował stosunek małych punktów. Najlepsi okazali się Amerykanie, w gospodarze przegrali z Francja o 0,03 punktu!

Biało-czerwoni jeszcze przed meczem z Serbią byli pewni awansu do półfinału. Stało się to dzięki wygraniu pierwszego spotkania z Włochami 3:1. Serbom tylko wygrana z Polakami przedłużała pobyt w Rio de Janeiro. -Nie mamy innego wyjścia jak wygrać z Polakami - powtarzał przed mecze trener Nicola Grbić.

Mistrzowie świata nic sobie nie robili z odważnych deklaracji Serbów. Wygrali pewnie pierwszego seta, potem było już znacznie trudniej. Mając nóż na gardle Serbowie walczyli o każdy punkt i po dwóch setach było 1:1.

Na początku trzeciej partii doszło do przykrego incydentu. Drugi sędzia z Brazylii zachwiał się przy słupku a potem upadł na parkiet. Szybko pojawili się przy nim lekarze naszej ekipy, arbiter doszedł do siebie, ale nie stanął już przy siatce.

Nie wybiło to z rytmu naszych zawodników, którzy konsekwentnie walczyli o wygranie tego seta, co pozwoliłoby im zając pierwsze w grupie. W nerwowej końcówce obie drużyny popełniły proste błędy, decydujący punkt biało-czerwoni zdobyli po dotknięciu siatki przez jednego z zawodników z Serbii.

W tym momencie było wiadomo, że Polacy zajmą pierwsze miejsce w grupie i o finał zagrają z Francją. O grze w drugim półfinale nadal marzyli Serbowie. I dopięli swego, wygrywając dwa następne sety. Ich rywalem będzie broniąca tytułu sprzed roku ekipa z USA.

Do sensacji doszło w drugiej grupie, w której ostatnie miejsce zajęli gospodarze. Brazylijczycy przegrali drugie miejsce z Francją o 0.03 punktu! Takiego scenariuszu gospodarze na pewno nie przewidzieli.

W sobotnim półfinale Serbowie zagrają z USA , a wieczorem Polacy z Francją. Finał, miejmy nadzieję z udziałem biało-czerwonych w niedzielę.