Mamy w regionie 118 nowych policjantów! WIDEO + ZDJĘCIA

  Mamy w regionie 118 nowych policjantów! WIDEO + ZDJĘCIA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Szeregi Śląskiej Policji zasiliło 118 kolejnych stróżów prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Wczoraj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Wysoka liczba nowo przyjętych jest dowodem na to, że zainteresowanych wstąpieniem w szeregi policji nie brakuje.
  Ślubowanie od 118 nowych policjantów w Katowicach
  1/29

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Śląska Policja

  Uroczystość odbyła się w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji.

  Zobaczcie zdjęcia z uroczystości:
  Zobacz galerię


  Ślubowanie od 118 nowych policjantów przyjął komendant wojewódzki policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. W uroczystości udział wzięli również: komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Kochańczyk, dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp.
  Rafał Stanek, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Józef Korzusnik, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Katowice Mirosław Cygan, przedstawiciel Gabinetu Marszałka Województwa Śląskiego Agnieszka Bożek, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz policyjny kapelan.

  Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów. Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

  Szef śląskiego garnizonu policji nadinsp. Krzysztof Justyński podkreślił, że w rocie ślubowania, którą wypowiedzieli najmłodsi stażem policjanci, zobowiązali się oni służyć obywatelom i strzec bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem. Generał podkreślił, jak ważny jest etos i powaga służby policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Podziękował także rodzinom oraz bliskim za okazane im dotychczas wsparcie. Na zakończenie Komendant życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz awansów.

  Wśród nowo przyjętych policjantów jest 6 kobiet. Niebawem wszyscy rozpoczną kilkumiesięczny kurs podstawowy w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, zasilą szeregi jednostek garnizonu śląskiego.

  Jak pokazują dane statystyczne, zawód policjanta wciąż cieszy się wysokim zainteresowaniem.

  Obecnie w Polskiej Policji zatrudnionych jest 98711 policjantów, co wbrew opiniom przedstawianym przez niektóre środowiska nie odbiega znacząco od lat wcześniejszych.

  Od razu trzeba przypomnieć, że od 2017 roku stan etatowy polskiej Policji zwiększono o 1000 i wynosi 103309, a nie jak w latach wcześniejszych 102309. Według stanu na 31 grudnia 2018 roku w śląskiej policji służy 12191 policjantów, a liczba wakatów wynosi 281.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim


  Dni wolne w 2019 roku


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał