Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mapa Życia w Częstochowie: biegi, nordic walking, rejestracja dawców i zbiórka dla Oliwiera

BR
Mapa życia w Częstochowie
Mapa życia w Częstochowie
Już 18 lutego 2017 roku w Częstochowie odbędzie się impreza z cyklu Mapy Życia. Odbędą się zawody sportowe, podczas których będą zbierane pieniądze dla Oliwiera Zielskiego. Będzie można się również zarejestrować jako dawca.

"Mapa Życia" to cykl imprez prozdrowotnych organizowanych przez Fundację Po Pierwsze, który rozpoczął się 15 października 2016 w Katowicach.

W ramach akcji "Mapa Życia", w różnych rejonach Polski (Katowice, Koszalin, Świdwin, Białystok, Trzebnica, Częstochowa, Sandomierz, Włocławek, Węgorzyno) od października 2016 do lipca 2017 odbędą się biegi charytatywne oraz marsze Nordic Walking wraz z akcjami informacyjnymi na temat chorób krwi (białaczka) połączone z profesjonalnym miasteczkiem zdrowia oraz punktem rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Część wpisowego przekazane zostanie na leczenie Oliwiera Zielskiego – czterolatka, mieszkańca Częstochowy.

W lutym 2017 r impreza odbędzie się w Częstochowie. Współorganizatorem będzie Fundacja JEST LEPIEJ. W ramach wydarzenia zorganizowany zostanie bieg przełajowy i marsz Nordic Walking na dystansie 5 km oraz Marsz Malucha dla dzieci do 9 roku życia na dystansie 400 m. Zapraszamy do aktywnego spędzenia czasu dzieci i młodzież, jak i dorosłych. Zachęcamy do międzypokoleniowej aktywności, budujemy prozdrowotne nawyki i integrujemy rodziny wokół aktywności fizycznej.

W trakcie sportowej imprezy prowadzić będzie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku (przez firmę do tego upoważnioną) wraz z akcją uświadamiającą na temat raka.

Ponadto podczas wydarzenia zorganizowane będzie "miasteczko zdrowia" w ramach którego uczestnicy a także mieszkańcy Częstochowy będą mieli możliwość zrobić bezpłatne badania m. in. badanie poziomu cukru, badanie ciśnienia, badanie tkanki tłuszczowej, badanie jakości skóry, spirometria, bezpłatna konsultacja z dietetykiem i inne. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na konieczność badania się, zachęcamy do dbania o zdrowie mając na uwadze to, że wiele chorób można wykryć wcześniej.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają atrakcyjne pakiety startowe, a na mecie na zawodników czekać będą wykonane specjalnie na tą okazję medale pamiątkowe. Dla najlepszych przewidziane są puchary. Na koniec wśród uczestników odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród ( zgłoszenie losowania po stronie Fundacji).

W ramach promocji "Mapy Życia" w każdym mieście ambasadorem jest osoba powszechnie znana ze świata sportu lub telewizji. W Katowicach ambasadorem imprezy był Michał Wiśniewski oraz Piotr Pałka - medalista Polski w biegach przełajowych, w Koszalinie wydarzenie promowali Beata Pawlikowska oraz Maciej Sochal - złoty paraolimpijczyk.

Zawody sportowe swoim patronatem objęli: Marko Kantaneva - twórca Nordic Walking, Stadion Śląski oraz Fundacja Chodzezkijami.pl.
Impreza będzie reklamowana w środkach masowego przekazu. W każdej miejscowości zapraszamy do współpracy media lokalne i ogólnokrajowe. Informacja o wydarzeniu umieszczana jest w internecie w kalendarzu imprez sportowych oraz na portalach społecznościowych. Lokalnie wykorzystane zostaną plakaty oraz ulotki informacyjne.

Uczestnikami zawodów będą dzieci, młodzież oraz dorośli. Przewidziany jest podział na kategorie wiekowe od 16 roku życia aż do 70+. Akcja kierowana jest do mieszkańców Częstochowy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!