MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mateusz Morawiecki w Mysłowicach. PiS będzie starał się unieważnić Zielony Ład

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
3 czerwca odbył się objazd byłego premiera po województwie śląskim, pod hasłem „Śląsk jest piękny”. Pierwszym miastem, które odwiedził Mateusz Morawiecki, był Chorzów, a następnie o godzinie 12.55 udał się on do Mysłowic.

Morawiecki w Mysłowicach

Przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości przywitali reprezentanci władz miasta: zastępca prezydenta Mysłowic Mateusz Targoś oraz przewodniczący Rady Miasta Mariusz Wielkopolan. Spotkanie odbyło się przy Parku Zamkowym, gdzie były premier poznał historię budynku, który jest symbolem parku, a kiedyś znajdowała się tam siedziba sanepidu. Podczas poniedziałkowej konferencji Mateusz Morawiecki udzielił poparcia dwóm kandydatkom do Parlamentu Europejskiego – Izabeli Kloc oraz Jadwidze Wiśniewskiej.

Polityk przed zgromadzonymi dziennikarzami i w obecności sympatyków ugrupowania podkreślał, że PiS ma jasny, siedmiopunktowy program i wizję rozwoju Polski, z którymi idzie do Brukseli.

- Gorąco zachęcam, aby 9 czerwca oddać głos na reprezentantów Prawa i Sprawiedliwości. Pokazać kolejną żółtą kartkę po wyborach samorządowych rządzącym, bo wtedy może się wreszcie obudzą. Przestaną chować głowę w piasek i udawać, że nie idzie, żadna wielka fala podwyżek, a niestety czekają nas podwyżki cen energii elektrycznej czy gazu — mówił Mateusz Morawiecki — To właśnie nasi kandydaci najlepiej zadbają o to, aby tych podwyżek nie było, tylko żeby można było pracować w Brukseli nad programami, które przyciągną tutaj do Polski nowe środki — dodawał.

Unieważnienie Zielonego Ładu

Jadwiga Wiśniewska zaznaczała, że idą do Parlamentu Europejskiego, chcąc poruszać takie kwestie jak bezpieczeństwo, rozwój, gospodarka i edukacja. Liderka z listy Prawa i Sprawiedliwości zaznaczała, że chcą oni unieważnić Zielony Ład oraz pakt migracyjny.

Jeśli takie kwestie jak ochrona granic, obrona narodowa, obrona cywilna, przemysł, edukacja, zdrowie oraz polityka klimatyczna miałaby przejść w kompetencje unijne, to będzie to koniec państw suwerennych. Nam zależy, żeby Unia Europejska była unią zjednoczonych, równo traktowanych państw członkowskich. Pierwszą kwestią dla nas będzie unieważnienie Zielonego Ładu. Zatrzymanie ideologii klimatycznej i paktu migracyjnego. Nasza drużyna Prawa i Sprawiedliwości dobrze wie, że w Parlamencie Europejskim mamy obowiązki polskie, ponieważ jesteśmy wybierani przez Polaków, aby dobrze Polsce służyć — mówiła Jadwiga Wiśniewska, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Zielony Ład niebezpieczny dla śląska?

Izabela Kloc zaznaczała, że zatrzymanie Zielonego Ładu jest ważne szczególnie dla mieszkańców województwa śląskiego, którzy będą ponosić największe koszty.

Musimy bardzo mocno powiedzieć stop Zielonemu Ładowi i myślę, że to się uda. Koalicja, która się szykuje, prawdopodobnie nie będzie tą, którą będzie popierała restrykcji Zielonego Ładu. Ja pracuje w komisji energii i przemysłu. Tam udało się nam już wiele zrobić i przekonać europosłów do tego, aby nie degradować śląska — przemawiała Izabela Kloc, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

„Trójka” z listy Prawa i Sprawiedliwości podkreślała, że sama pochodzi z województwa śląskiego, przez co wie, jakie ten region ma potrzeby. Zaznaczała, że ważną kwestią jest odbudowa przemysłu, aby gospodarka śląska stała się innowacyjna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni