MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Memy o policjantach idealnie wpisują się w Europejski Dzień Kontroli Prędkości. Zobacz, z czego śmieją się internauci!

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Memy o policjantach idealnie wpisują się w Europejski Dzień Kontroli Prędkości, który przypada 16 kwietnia. Te zabawne grafiki dotyczą najczęściej postaw oraz reakcji funkcjonariuszy w konfrontacji z kierowcami czy innymi osobami, wobec których je wykazują. Zobacz, z czego śmieją się internauci!
Memy o policjantach idealnie wpisują się w Europejski Dzień Kontroli Prędkości, który przypada 16 kwietnia. Te zabawne grafiki dotyczą najczęściej postaw oraz reakcji funkcjonariuszy w konfrontacji z kierowcami czy innymi osobami, wobec których je wykazują. Zobacz, z czego śmieją się internauci! Internet – między innymi: jeja.pl, memy.pl, demotywatory.pl, kwejk.pl, besty.pl, blasty.pl
Memy o policjantach idealnie wpisują się w Europejski Dzień Kontroli Prędkości, który przypada 16 kwietnia. Policja organizuje wówczas akcje, w ramach których liczne patrole drogowe sprawdzają, na ile kierowcy stosują się do przepisów i ograniczeń prędkości na danym terenie. Przy okazji takich kontroli, a także innych działań, podejmowanych przez funkcjonariuszy ma miejsce mnóstwo absurdalnych nieraz i zabawnych sytuacji. Te natomiast stały się impulsem do kreowania anegdotek, a nawet stereotypów. Memy o policjantach dotyczą więc najczęściej ich postaw oraz reakcji w konfrontacji z kierowcami czy innymi osobami. Zobacz, z czego śmieją się internauci!

Twórcy memów wzięli pod lupę również policjantów

Humorystyczne obrazki, które można znaleźć w internecie są specyficzną formą komentowania rzeczywistości, przy czym ich twórcy nierzadko nawiązują tam do znanych powszechnie anegdotek i stereotypów. Zabawne grafiki poruszają mnóstwo tematów, a wśród nich nie brakuje kwestii społecznych, politycznych, gospodarczych, obyczajowych bądź kulturowych. Odnoszą się zazwyczaj do aktualnych wydarzeń, sytuacji czy okoliczności, a także konkretnych osób, a nawet grup – na przykład zawodowych. Jedną z nich są policjanci, a konkretnie ich zachowania, postawy oraz reakcje, jakie mają miejsce szczególnie w konfrontacji z kierowcami czy osobami, wobec których je wykazują. Przy okazji kontroli drogowych, patroli ulicznych, a także innych działań, podejmowanych przez funkcjonariuszy ma bowiem miejsce mnóstwo absurdalnych nieraz i zabawnych sytuacji. Wszystko to stało się impulsem do wykreowania memów, w jakich ich autorzy z przymrużeniem oka podeszli do znanych powszechnie motywów.

Europejski Dzień Kontroli Prędkości przypada 16 kwietnia

Memy o policjantach świetnie wpisują się w Europejski Dzień Kontroli Prędkości, który przypada 16 kwietnia. To kolejne z nietypowych świąt, jakie można znaleźć w kalendarzach internetowych. Policja organizuje wówczas akcje, w ramach których liczne patrole drogowe sprawdzają, na ile kierowcy stosują się do przepisów i ograniczeń prędkości na danym terenie. Osoby, prowadzące w tym dniu pojazdy muszą liczyć się z częstymi kontrolami oraz wzmożoną obecnością policjantów na drogach. Za przekroczenie prędkości funkcjonariusze będą karać kierowców według aktualnych stawek mandatów.

Stawki mandatów z przekroczenie prędkości:

  • do 10 km/h  –  50 złotych
  • o 11–15 km/h  – 100 złotych
  • o 16–20 km/h  – 200 złotych
  • o 21–25 km/h –  300 złotych
  • o 26–30 km/h  –  400 złotych
  • o 31–40 km/h  –  800 złotych (1600 złotych w warunkach recydywy)
  • o 41–50 km/h  – 1000 złotych (2000 złotych w warunkach recydywy)
  • o 51–60 km/h  –  1500 złotych (3000 złotych w warunkach recydywy)
  • o 61–70 km/h  –  2000 złotych (4000 złotych w warunkach recydywy)
  • powyżej 7 km/h  – 2500 złotych (5000 złotych w warunkach recydywy)

W załączonej galerii prezentujemy memy o policjantach, które idealnie wpisują się w Europejski Dzień Kontroli Prędkości. Zobacz, z czego śmieją się internauci!

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera