Spotkanie organizowane jest przez ruch Mężczyzn Świętego Józefa wspólnie z innymi męskimi stowarzyszeniami i ruchami.
Andrzej Lewek koordynujący ruch Mężczyzn św. Józefa zauważył, że temat tegorocznego spotkania „Mężczyźni w Kościele” zwraca uwagę na stereotypowe patrzenie na Kościół.
– W przygotowaniach do tegorocznego spotkania okazało się, że nasze rozumienie Kościoła jest bardzo ubogie. Patrzymy na Kościół może nawet tak jak media próbują nam go pokazać, jako tylko „ludzi w sutannach”, podczas gdy nie mamy świadomości tego, że my świeccy i w domu jesteśmy Kościołem, i w pracy jesteśmy Kościołem, wszędzie, gdzie jesteśmy, jesteśmy Kościołem i właściwe rozumienie tego jest dla nas wyzwaniem – mówił Lewek.
W programie Męskiego Oblężenia znalazły się m.in. konferencje, modlitwa, uwielbienie, różaniec, świadectwa, Msza św. pod przewodnictwem abp. Adriana Galbasa z Katowic i Apel Jasnogórski.
- „Męskie Oblężenie Jasnej Góry” to projekt wzmacniający mężczyzn w rolach ojców, obrońców, żywicieli, liderów. Mężczyźni różnych stanów i zawodów, spotykają się na modlitwie i warsztatach, by odkryć i umocnić się w swym męskim powołaniu oraz wzbudzić pragnienie większego zaangażowania w życie wiarą na co dzień. Chcemy po męsku wejść w nowe doświadczenie Boga w Kościele - podkreślają organizatorzy.
Swoim świadectwem na Jasnej Górze podzielił się m.in. Andrzej Wierzgacz, były koszykarz Śląska Wrocław, który już w trakcie kariery nie omijał kościoła, ale po odwieszeniu butów na kołku odkrył w sobie powołanie i został szafarzem Najświętszego Sakramentu, teraz ,jak mówi, pomaga trafić do Jezusa innym sportowcom.
Nie przeocz
Musisz to wiedzieć

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?