Nasza Loteria

"Męskie oblężenie" na Jasnej Górze. Tematem pielgrzymki jest miejsce mężczyzn w Kościele

Piotr Ciastek, BPJG
"Męskie oblężenie" na Jasnej Górze. Tematem pielgrzymki jest miejsce mężczyzn w Kościele
"Męskie oblężenie" na Jasnej Górze. Tematem pielgrzymki jest miejsce mężczyzn w Kościele Piotr Ciastek
„Mężczyzna w Kościele” to temat 7. Męskiego Oblężenia Jasnej Góry, które trwa w ten weekend w sanktuarium na Jasnej Górze.

Spotkanie organizowane jest przez ruch Mężczyzn Świętego Józefa wspólnie z innymi męskimi stowarzyszeniami i ruchami.

Andrzej Lewek koordynujący ruch Mężczyzn św. Józefa zauważył, że temat tegorocznego spotkania „Mężczyźni w Kościele” zwraca uwagę na stereotypowe patrzenie na Kościół.

– W przygotowaniach do tegorocznego spotkania okazało się, że nasze rozumienie Kościoła jest bardzo ubogie. Patrzymy na Kościół może nawet tak jak media próbują nam go pokazać, jako tylko „ludzi w sutannach”, podczas gdy nie mamy świadomości tego, że my świeccy i w domu jesteśmy Kościołem, i w pracy jesteśmy Kościołem, wszędzie, gdzie jesteśmy, jesteśmy Kościołem i właściwe rozumienie tego jest dla nas wyzwaniem – mówił Lewek.

W programie Męskiego Oblężenia znalazły się m.in. konferencje, modlitwa, uwielbienie, różaniec, świadectwa, Msza św. pod przewodnictwem abp. Adriana Galbasa z Katowic i Apel Jasnogórski.

- „Męskie Oblężenie Jasnej Góry” to projekt wzmacniający mężczyzn w rolach ojców, obrońców, żywicieli, liderów. Mężczyźni różnych stanów i zawodów, spotykają się na modlitwie i warsztatach, by odkryć i umocnić się w swym męskim powołaniu oraz wzbudzić pragnienie większego zaangażowania w życie wiarą na co dzień. Chcemy po męsku wejść w nowe doświadczenie Boga w Kościele - podkreślają organizatorzy.

Swoim świadectwem na Jasnej Górze podzielił się m.in. Andrzej Wierzgacz, były koszykarz Śląska Wrocław, który już w trakcie kariery nie omijał kościoła, ale po odwieszeniu butów na kołku odkrył w sobie powołanie i został szafarzem Najświętszego Sakramentu, teraz ,jak mówi, pomaga trafić do Jezusa innym sportowcom.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 16 lat
Wideo

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni