Miarka się przebrała. Podejrzani nie dostaną 500 plus na konto. Zamiast tego talony i bony

pio

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
„500 plus” pojawi się na koncie tylko u porządnych. Ci, którzy zawiedli zaufanie, a te świadczenia mogliby po prostu zmarnować, będą dostawać bony.

W samej Bydgoszczy w mijającym 2019 roku prawie 36,4 tysięcy rodzin skorzystało z programu „500 plus”. Świadczenie wychowawcze wypłacono narastająco na około 54 tysiące dzieci.

Kwota w stałej wysokości, co miesiąc, trafia na konto uprawnionych. Nie ma możliwości sprawdzenia, na co rodziny przeznaczają te fundusze. Istnieje natomiast możliwość zamiany przelewów na bony. Zmiany czekają matki i ojców, co do których zachodzi podejrzenie, że otrzymane kwoty wydają choćby na papierosy i alkohol, a nie na rzeczy potrzebne dziecku. To właśnie ci dorośli mają dostawać bony towarowe.

Trwa głosowanie...

Podobają się tobie planowane zmiany w programie 500 plus?

Żeby potem nie kusiło

- Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci przewiduje możliwość zmiany formy należnego świadczenia wychowawczego – informuje Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta Miasta Bydgoszczy. - W przypadku, gdy osoba marnotrawi wypłacane jej świadczenie wychowawcze lub wydatkuje je niezgodnie z celem, organ właściwy przekazuje należne osobie świadczenie wychowawcze w całości lub w części w formie rzeczowej lub w formie opłacania usług.

Czytaj także

Już w połowie 2018 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podkreślało, że taka praktyka funkcjonuje. Talony na m.in. żywność oraz ubrania trafiały wówczas do 1900 rodzin (dla porównania: w połowie 2016 roku było niespełna 300 rodzin) . Nadal są jednak rodziny, które co miesiąc dostają przelew „500 plus”, ale te pieniądze marnotrawią. Teraz gminy mają się zabrać za gagatków. Podejrzani, ale uprawnieni, będą mogli zatem liczyć na usługi, a nie na złotówki.

Wywiad środowiskowy

Nie jest tak, że to pojedynczy urzędnik czy pracownik socjalny decydują, komu wstrzymać przelewy i zastąpić je bonami.
Pani rzecznik kontynuuje: - Przypadki wydatkowania świadczenia wychowawczego niezgodnie z celem lub marnotrawienia świadczenia wychowawczego poprzedzane są przeprowadzanym przez ośrodki pomocy społecznej rodzinnym wywiadem środowiskowym, w celu weryfikacji tych sytuacji.

Bony można wymienić we wskazanych sklepach spożywczych (ale nie na używki), drogeriach, sklepach odzieżowych i obuwniczych. Te talony mogą ponadto uregulować czesne za żłobek czy przedszkole.

Ile możesz dostać na dziecko? Sprawdź, jakie są ulgi i świad...

Nie tylko niepokorni otrzymujący świadczenie wychowawcze „500 plus” będą dostawać talony. Pozostali podejrzani beneficjenci programów – też, a należą do nich „500 plus” dla niepełnosprawnych, „Mama 4 plus” (minimalna emerytura dla kobiet, które nie wypracowały świadczeń, ale wychowały przynajmniej 4 dzieci), „Emerytura plus” (13. minimalna emerytura, wypłacana raz do roku) oraz „300 plus”, czyli coroczna dodatkowa wypłata z przeznaczeniem na wyprawkę szkolną.

Złotówka za złotówkę

Wszystkie te programy budzą kontrowersje. Niektórzy eksperci uważają, że swoiste „rozdawnictwo” to nieskuteczna pomoc. W Business Centre Club podkreślali wcześniej: - Polska przeznacza zbyt mało środków na usługi społeczne i relatywnie dużo na transfery socjalne. Bardziej racjonalne oraz znacznie mniej kosztowne byłoby zastosowanie innego wariantu pomocy z uwzględnieniem pierwszego dziecka w rodzinie. Ponieważ sztywny próg dochodowy przy świadczeniu na pierwsze dziecko zniechęca do podjęcia pracy i wyklucza z programu samotnych rodziców z niskimi płacami, zamiast rozszerzania programu „Rodzina 500 plus” na pierwsze dziecko, należy uzupełnić go o mechanizm „złotówka za złotówkę“, który nie zabiera świadczenia po przekroczeniu kryterium dochodowego, ale stopniowo je zmniejsza. Dzięki rozwiązaniu „złotówka za złotówkę”, rodzice otrzymywaliby świadczenie pomniejszone o kwotę, o jaką przekroczyli kryterium, a świadczenie trafiłoby, przynajmniej w części, do tych rodzin, które mają niskie dochody, ale nieznacznie przekraczają kryterium. Jest to problem zwłaszcza w niepełnych rodzinach, gdzie o przekroczenie progu jest łatwo. Polityka wsparcia kierowana byłaby do tych rodzin, które są w najgorszej sytuacji i tego wsparcia rzeczywiście potrzebują.

Materiał oryginalny: Miarka się przebrała. Podejrzani nie dostaną 500 plus na konto. Zamiast tego talony i bony - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 467

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

G
Gość
6 stycznia, 21:13, Gość:

BONY i kupony powinny być w formie KARTEK na ŻYWNOŚĆ, takie odcinane-- np...1kg cukru, 1dna para skarpet, dwa zeszyty na miesiąc, jedna para BUTÓW np. na pół roku , I TAK dalej, NIE było by wówczas przekrętów. wystarczy cofnąć się do czasów minionych, I NIE BYŁO by potrzeby ich WALORYZOWAC.

7 stycznia, 8:39, Grzegorz:

Co ty pieprzysz. ..jaka jedna para butów na pół roku.??? Dziecku stopa rośnie w mgnieniu oka. To w zaciasnych butach ma chodzić do czasu terminu upna następnych butów. To nie dorosły że już mu noga nie rośnie. Patrzysz czasem w niebo ??????Patrz. Napewno po Ciebie wrócą. ...Jakie wycinanie kartki.Jedna para skarpet????Co ty skarpetek nie zmieniasz przez miesiąc że taki przelicznik dajesz????A co te dzieci mają chodzić w zaciasnych butach i smierdzacych skarpetkach.????? Powinny być bony imienne w kwocie 500 zł i przy zakupach okazać dowód osobisty. Ale bez wydzielania zeszytów skarpetek butów.A pracownik MOPR chodząc po wywiadach niech zwróci uwagę czy w domach jest odpowiednia ilość artykułów spożywczych i rzeczy dla dzieci.Bo to świadczenie jest dla dzieci. Więc nie powinno im zabraknąć ani jedzenia ani ubrań ani innych rzeczy.

7 stycznia, 9:12, Gość:

Przede wszystkim to dzieci powinny się rodzic osobom odpowiedzialnym i dojrzałym. Nie moze być tak że ktoś decyduje się na dziecko bo tak, bo jakoś to będzie... Bo państwo nie pozwoli umrzeć z głodu. Ja mam dość odżywiania całej tej patologii. A system ja tworzy. Niejedna madka zdecydowała się na dziecko bo dostanie pincet

7 stycznia, 9:36, Gość:

Państwo nie ma żadnych swoich pieniędzy,a zadluza obywateli. Bo każde narodzone dziecko rodzi sie z długiem publicznym.

7 stycznia, 9:39, Gość:

To tak jak z osoby pracującej komornik moze ściągnąć zadłużenie, a ludziom żyjącym z 500plus,alimentow,rodzinne, mops i z innych zapomogi pomimo zadłużenia z tych pieniędzy nie wolno ściągnąć nic.

7 stycznia, 9:40, Gość:

I gdzie tu logika.

7 stycznia, 13:42, Gość:

Znam takich jednych co dostają rodzinne z opieki dużo jedzenia, że przejść nie mogą. A przychodzą wakacje i 2 tygodnie spędzają nad morzem.

I nie wspomnę już o tym, że jak po 2 piwa dziennie nie wypiją to zasnąć nie mogą. Kiedyś państwo nie dawało takich pieniędzy za nic i się jakoś żyło

7 stycznia, 14:51, Gość:

No niestety ale tak jest

7 stycznia, 16:59, Gość:

No tak w minionych czasach było super bo nic nie było. KARTKI? NIE WIESZ O CZYM PISZESZ

7 stycznia, 19:12, Gość:

Wyobraź sobie że wiem ,pamiętam wszystkie rządy począwszy od Gomułki,, jestem w wieku emerytalnym PRZEŻYŁEM komunę i byłem prześladowany ..przepracowalem 45 LAT składowych I wiem DOSKONALE co PISZE .

8 stycznia, 6:00, Gość:

No co ty Grzesiu. Oczywiście, że dziecko w za malych butach nie ma chodzić. Przecież jak potrzebuje nowych częściej niż co pół roku to co za problem by matka lub ojciec kupili z zarobionych przez siebie pieniędzy? Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć że żadne z rodziców nie pracuje

8 stycznia, 11:17, Grzegorz:

Nawet jeśli jedna osoba pracuje bo drugie siedzi z dziećmi w domu. Licząc 2 dzieci w wieku szkolnym i jedno malutkie. To ile zarobi na dom pracująca osoba? 2.500 góra. Czynsz zapłacą, prąd,woda ścieki, gaz,bilety na dojazd do pracy.Kupić ubrania jedzenie dla 5 osób. Nie ma bata żeby wystarczyło.

8 stycznia, 15:45, Gość:

No pewnie 1500'za siedzenie w domu no patrzcie ludzie jak teraz dobrze

8 stycznia, 16:36, Gość:

Jak ktoś mając 2500 decyduje się na 3 dzieci to ma nierówno pod sufitem.

12 stycznia, 15:55, Gość:

Czemu przeciez pasozyty jada ns tym.koniu ze panstwo da .i se uzywaja

No co ty tylko twojemu dziecku stopa rosnie ?to wytnij palce bedzie mialo sandaly

G
Gość
6 stycznia, 21:13, Gość:

BONY i kupony powinny być w formie KARTEK na ŻYWNOŚĆ, takie odcinane-- np...1kg cukru, 1dna para skarpet, dwa zeszyty na miesiąc, jedna para BUTÓW np. na pół roku , I TAK dalej, NIE było by wówczas przekrętów. wystarczy cofnąć się do czasów minionych, I NIE BYŁO by potrzeby ich WALORYZOWAC.

7 stycznia, 8:39, Grzegorz:

Co ty pieprzysz. ..jaka jedna para butów na pół roku.??? Dziecku stopa rośnie w mgnieniu oka. To w zaciasnych butach ma chodzić do czasu terminu upna następnych butów. To nie dorosły że już mu noga nie rośnie. Patrzysz czasem w niebo ??????Patrz. Napewno po Ciebie wrócą. ...Jakie wycinanie kartki.Jedna para skarpet????Co ty skarpetek nie zmieniasz przez miesiąc że taki przelicznik dajesz????A co te dzieci mają chodzić w zaciasnych butach i smierdzacych skarpetkach.????? Powinny być bony imienne w kwocie 500 zł i przy zakupach okazać dowód osobisty. Ale bez wydzielania zeszytów skarpetek butów.A pracownik MOPR chodząc po wywiadach niech zwróci uwagę czy w domach jest odpowiednia ilość artykułów spożywczych i rzeczy dla dzieci.Bo to świadczenie jest dla dzieci. Więc nie powinno im zabraknąć ani jedzenia ani ubrań ani innych rzeczy.

7 stycznia, 9:12, Gość:

Przede wszystkim to dzieci powinny się rodzic osobom odpowiedzialnym i dojrzałym. Nie moze być tak że ktoś decyduje się na dziecko bo tak, bo jakoś to będzie... Bo państwo nie pozwoli umrzeć z głodu. Ja mam dość odżywiania całej tej patologii. A system ja tworzy. Niejedna madka zdecydowała się na dziecko bo dostanie pincet

7 stycznia, 9:36, Gość:

Państwo nie ma żadnych swoich pieniędzy,a zadluza obywateli. Bo każde narodzone dziecko rodzi sie z długiem publicznym.

7 stycznia, 9:39, Gość:

To tak jak z osoby pracującej komornik moze ściągnąć zadłużenie, a ludziom żyjącym z 500plus,alimentow,rodzinne, mops i z innych zapomogi pomimo zadłużenia z tych pieniędzy nie wolno ściągnąć nic.

7 stycznia, 9:40, Gość:

I gdzie tu logika.

7 stycznia, 13:42, Gość:

Znam takich jednych co dostają rodzinne z opieki dużo jedzenia, że przejść nie mogą. A przychodzą wakacje i 2 tygodnie spędzają nad morzem.

I nie wspomnę już o tym, że jak po 2 piwa dziennie nie wypiją to zasnąć nie mogą. Kiedyś państwo nie dawało takich pieniędzy za nic i się jakoś żyło

7 stycznia, 14:51, Gość:

No niestety ale tak jest

7 stycznia, 16:59, Gość:

No tak w minionych czasach było super bo nic nie było. KARTKI? NIE WIESZ O CZYM PISZESZ

7 stycznia, 19:12, Gość:

Wyobraź sobie że wiem ,pamiętam wszystkie rządy począwszy od Gomułki,, jestem w wieku emerytalnym PRZEŻYŁEM komunę i byłem prześladowany ..przepracowalem 45 LAT składowych I wiem DOSKONALE co PISZE .

8 stycznia, 6:00, Gość:

No co ty Grzesiu. Oczywiście, że dziecko w za malych butach nie ma chodzić. Przecież jak potrzebuje nowych częściej niż co pół roku to co za problem by matka lub ojciec kupili z zarobionych przez siebie pieniędzy? Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć że żadne z rodziców nie pracuje

8 stycznia, 11:17, Grzegorz:

Nawet jeśli jedna osoba pracuje bo drugie siedzi z dziećmi w domu. Licząc 2 dzieci w wieku szkolnym i jedno malutkie. To ile zarobi na dom pracująca osoba? 2.500 góra. Czynsz zapłacą, prąd,woda ścieki, gaz,bilety na dojazd do pracy.Kupić ubrania jedzenie dla 5 osób. Nie ma bata żeby wystarczyło.

8 stycznia, 15:45, Gość:

No pewnie 1500'za siedzenie w domu no patrzcie ludzie jak teraz dobrze

8 stycznia, 16:36, Gość:

Jak ktoś mając 2500 decyduje się na 3 dzieci to ma nierówno pod sufitem.

Czemu przeciez pasozyty jada ns tym.koniu ze panstwo da .i se uzywaja

G
Gość
6 stycznia, 21:13, Gość:

BONY i kupony powinny być w formie KARTEK na ŻYWNOŚĆ, takie odcinane-- np...1kg cukru, 1dna para skarpet, dwa zeszyty na miesiąc, jedna para BUTÓW np. na pół roku , I TAK dalej, NIE było by wówczas przekrętów. wystarczy cofnąć się do czasów minionych, I NIE BYŁO by potrzeby ich WALORYZOWAC.

7 stycznia, 8:39, Grzegorz:

Co ty pieprzysz. ..jaka jedna para butów na pół roku.??? Dziecku stopa rośnie w mgnieniu oka. To w zaciasnych butach ma chodzić do czasu terminu upna następnych butów. To nie dorosły że już mu noga nie rośnie. Patrzysz czasem w niebo ??????Patrz. Napewno po Ciebie wrócą. ...Jakie wycinanie kartki.Jedna para skarpet????Co ty skarpetek nie zmieniasz przez miesiąc że taki przelicznik dajesz????A co te dzieci mają chodzić w zaciasnych butach i smierdzacych skarpetkach.????? Powinny być bony imienne w kwocie 500 zł i przy zakupach okazać dowód osobisty. Ale bez wydzielania zeszytów skarpetek butów.A pracownik MOPR chodząc po wywiadach niech zwróci uwagę czy w domach jest odpowiednia ilość artykułów spożywczych i rzeczy dla dzieci.Bo to świadczenie jest dla dzieci. Więc nie powinno im zabraknąć ani jedzenia ani ubrań ani innych rzeczy.

7 stycznia, 9:12, Gość:

Przede wszystkim to dzieci powinny się rodzic osobom odpowiedzialnym i dojrzałym. Nie moze być tak że ktoś decyduje się na dziecko bo tak, bo jakoś to będzie... Bo państwo nie pozwoli umrzeć z głodu. Ja mam dość odżywiania całej tej patologii. A system ja tworzy. Niejedna madka zdecydowała się na dziecko bo dostanie pincet

7 stycznia, 9:36, Gość:

Państwo nie ma żadnych swoich pieniędzy,a zadluza obywateli. Bo każde narodzone dziecko rodzi sie z długiem publicznym.

7 stycznia, 9:39, Gość:

To tak jak z osoby pracującej komornik moze ściągnąć zadłużenie, a ludziom żyjącym z 500plus,alimentow,rodzinne, mops i z innych zapomogi pomimo zadłużenia z tych pieniędzy nie wolno ściągnąć nic.

7 stycznia, 9:40, Gość:

I gdzie tu logika.

7 stycznia, 13:42, Gość:

Znam takich jednych co dostają rodzinne z opieki dużo jedzenia, że przejść nie mogą. A przychodzą wakacje i 2 tygodnie spędzają nad morzem.

I nie wspomnę już o tym, że jak po 2 piwa dziennie nie wypiją to zasnąć nie mogą. Kiedyś państwo nie dawało takich pieniędzy za nic i się jakoś żyło

7 stycznia, 14:51, Gość:

No niestety ale tak jest

7 stycznia, 16:59, Gość:

No tak w minionych czasach było super bo nic nie było. KARTKI? NIE WIESZ O CZYM PISZESZ

7 stycznia, 19:12, Gość:

Wyobraź sobie że wiem ,pamiętam wszystkie rządy począwszy od Gomułki,, jestem w wieku emerytalnym PRZEŻYŁEM komunę i byłem prześladowany ..przepracowalem 45 LAT składowych I wiem DOSKONALE co PISZE .

8 stycznia, 6:00, Gość:

No co ty Grzesiu. Oczywiście, że dziecko w za malych butach nie ma chodzić. Przecież jak potrzebuje nowych częściej niż co pół roku to co za problem by matka lub ojciec kupili z zarobionych przez siebie pieniędzy? Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć że żadne z rodziców nie pracuje

8 stycznia, 11:17, Grzegorz:

Nawet jeśli jedna osoba pracuje bo drugie siedzi z dziećmi w domu. Licząc 2 dzieci w wieku szkolnym i jedno malutkie. To ile zarobi na dom pracująca osoba? 2.500 góra. Czynsz zapłacą, prąd,woda ścieki, gaz,bilety na dojazd do pracy.Kupić ubrania jedzenie dla 5 osób. Nie ma bata żeby wystarczyło.

8 stycznia, 15:45, Gość:

No pewnie 1500'za siedzenie w domu no patrzcie ludzie jak teraz dobrze

8 stycznia, 16:36, Gość:

Jak ktoś mając 2500 decyduje się na 3 dzieci to ma nierówno pod sufitem.

No wlasnie wygodnisie a do roboty pasozyty

G
Gość
6 stycznia, 21:13, Gość:

BONY i kupony powinny być w formie KARTEK na ŻYWNOŚĆ, takie odcinane-- np...1kg cukru, 1dna para skarpet, dwa zeszyty na miesiąc, jedna para BUTÓW np. na pół roku , I TAK dalej, NIE było by wówczas przekrętów. wystarczy cofnąć się do czasów minionych, I NIE BYŁO by potrzeby ich WALORYZOWAC.

7 stycznia, 8:39, Grzegorz:

Co ty pieprzysz. ..jaka jedna para butów na pół roku.??? Dziecku stopa rośnie w mgnieniu oka. To w zaciasnych butach ma chodzić do czasu terminu upna następnych butów. To nie dorosły że już mu noga nie rośnie. Patrzysz czasem w niebo ??????Patrz. Napewno po Ciebie wrócą. ...Jakie wycinanie kartki.Jedna para skarpet????Co ty skarpetek nie zmieniasz przez miesiąc że taki przelicznik dajesz????A co te dzieci mają chodzić w zaciasnych butach i smierdzacych skarpetkach.????? Powinny być bony imienne w kwocie 500 zł i przy zakupach okazać dowód osobisty. Ale bez wydzielania zeszytów skarpetek butów.A pracownik MOPR chodząc po wywiadach niech zwróci uwagę czy w domach jest odpowiednia ilość artykułów spożywczych i rzeczy dla dzieci.Bo to świadczenie jest dla dzieci. Więc nie powinno im zabraknąć ani jedzenia ani ubrań ani innych rzeczy.

7 stycznia, 9:12, Gość:

Przede wszystkim to dzieci powinny się rodzic osobom odpowiedzialnym i dojrzałym. Nie moze być tak że ktoś decyduje się na dziecko bo tak, bo jakoś to będzie... Bo państwo nie pozwoli umrzeć z głodu. Ja mam dość odżywiania całej tej patologii. A system ja tworzy. Niejedna madka zdecydowała się na dziecko bo dostanie pincet

7 stycznia, 9:36, Gość:

Państwo nie ma żadnych swoich pieniędzy,a zadluza obywateli. Bo każde narodzone dziecko rodzi sie z długiem publicznym.

7 stycznia, 9:39, Gość:

To tak jak z osoby pracującej komornik moze ściągnąć zadłużenie, a ludziom żyjącym z 500plus,alimentow,rodzinne, mops i z innych zapomogi pomimo zadłużenia z tych pieniędzy nie wolno ściągnąć nic.

7 stycznia, 9:40, Gość:

I gdzie tu logika.

7 stycznia, 13:42, Gość:

Znam takich jednych co dostają rodzinne z opieki dużo jedzenia, że przejść nie mogą. A przychodzą wakacje i 2 tygodnie spędzają nad morzem.

I nie wspomnę już o tym, że jak po 2 piwa dziennie nie wypiją to zasnąć nie mogą. Kiedyś państwo nie dawało takich pieniędzy za nic i się jakoś żyło

7 stycznia, 14:51, Gość:

No niestety ale tak jest

7 stycznia, 16:59, Gość:

No tak w minionych czasach było super bo nic nie było. KARTKI? NIE WIESZ O CZYM PISZESZ

7 stycznia, 19:12, Gość:

Wyobraź sobie że wiem ,pamiętam wszystkie rządy począwszy od Gomułki,, jestem w wieku emerytalnym PRZEŻYŁEM komunę i byłem prześladowany ..przepracowalem 45 LAT składowych I wiem DOSKONALE co PISZE .

8 stycznia, 6:00, Gość:

No co ty Grzesiu. Oczywiście, że dziecko w za malych butach nie ma chodzić. Przecież jak potrzebuje nowych częściej niż co pół roku to co za problem by matka lub ojciec kupili z zarobionych przez siebie pieniędzy? Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć że żadne z rodziców nie pracuje

8 stycznia, 11:17, Grzegorz:

Nawet jeśli jedna osoba pracuje bo drugie siedzi z dziećmi w domu. Licząc 2 dzieci w wieku szkolnym i jedno malutkie. To ile zarobi na dom pracująca osoba? 2.500 góra. Czynsz zapłacą, prąd,woda ścieki, gaz,bilety na dojazd do pracy.Kupić ubrania jedzenie dla 5 osób. Nie ma bata żeby wystarczyło.

8 stycznia, 16:49, Gość:

Nie powinniście na pewno dostawać żadnych pieniędzy, ani też żadnych bonów do sklepów. Państwo powinno robić zbiórki odzieży używanej i taka pomoc powinna być wam przekazywana

8 stycznia, 16:56, Gość:

Nawet u mnie na osiedlu ludzie wyrzucają ubrania, które z powodzeniem mógłby ktoś jeszcze ponosić. Myślę, że biedna rodzina powinna być wdzieczna

8 stycznia, 19:55, Gość:

Gość czy ty masz dzieci bo nie wiesz co piszesz

Do grzegorza a co nas to obchodzi ze 2500 to malo to mamuska do roboty albo ojciec dorobic .

G
Gość
10 stycznia, 8:57, Gość:

Nareszcie dobre rozwiązanie

Nikt nie powinien dostac .Chcieli miec dzieci niech zapracuja na nich tak jak my

H
Hanna

A co z kredytami za samochody? Przecież z tego są oplacane

G
Gość
9 stycznia, 15:54, Lena:

Matki samotne powini dostać pomoc mieszkaniowom wsparcie żywnościowe

Jakie samotne to co one sa wiatropylne czy co?

n
niejestok

Jak już trzeba jakoś ludzi przekupywać by głosowali na wiadomo kogo, to przynajmniej żule nie dostaną do ręki. Not good not terrible.

G
Gość

Nareszcie dobre rozwiązanie

R
Rocannon
8 stycznia, 21:25, Gość:

Ja to ani złotówki bym nie dał okropnie naród Polski jest rospity z tym 500 plus to jest program nie przdwidziany kto by pomyślał że Polacy się tak rozchulają

I niedouczony.

L
Lena

Matki samotne powini dostać pomoc mieszkaniowom wsparcie żywnościowe

U
Utciwi

Dziura w budżecie, niema kto robić na podatki a wy się drapiecie o te pieniądze. Do pracy . Ja też mam ciężko dzieci wychowuje za swoje zarobione pieniądze i nie narzekam. Do pracy tyrac tak jak inni A nie darmowe.zabrac wszystko i problem rozwiązany.

X
Xxxx

Bony to już powinni dostawać ci co mają 3 i więcej dzieci bo to gołym okiem widać że to produkcja dzieci dla pieniędzy. Tam gdzie oboje rodziców pracuje to tam powinny iść te pieniadze

G
Gość

Ja to ani złotówki bym nie dał okropnie naród Polski jest rospity z tym 500 plus to jest program nie przdwidziany kto by pomyślał że Polacy się tak rozchulają

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3