Nasza Loteria

Michael Gambon, znany z roli profesora Dumbledore'a nie żyje. Aktor miał 82 lata

Barbara Romańczuk
Barbara Romańczuk
W wieku 82 lat zmarł znany irlandzki aktor Michael Gambon, który zdobył ogromną popularność dzięki swojej roli dyrektora Hogwartu, Albusa Dumbledore'a, w serii filmów o Harrym Potterze. Informację o jego śmierci przekazała jego rodzina.

Michael Gambon, w wieku 82 lat zmarł w szpitalu, gdzie przebywał z powodu zapalenia płuc. Towarzyszyli mu bliscy, którzy czuwali przy nim aż do ostatnich chwil. Żona i syn aktora przekazali brytyjskiemu nadawcy BBC, że "ukochany mąż i ojciec" spokojnie odszedł w otoczeniu bliskiej rodziny. Michael Gambon zdobył największą rozpoznawalność jako odtwórca postaci Albusa Dumbledore'a, dyrektora Hogwartu, w serii filmów o Harrym Potterze.

Nie żyje Michael Gambon "Dumbledore"

Aktor urodził się 19 października 1940 roku w Dublinie. Rozpoczął swoją karierę aktorską ponad 60 lat temu i był jednym z pierwszych członków Royal National Theatre, gdzie współpracował m.in. z Laurencem Olivierem. W ciągu swojej kariery zagrał wiele znaczących ról, w tym w spektaklach takich jak "Hamlet", "Antoniusz i Kleopatra", "Król Lear", "Ryszard III".

Od roku 2004 wcielał się w postać dyrektora Hogwartu, co przyniosło mu międzynarodową sławę. Pięć lat temu pojawił się także w polsko-brytyjskiej produkcji "Katyń - ostatni świadek", gdzie zagrał rolę Franka Hamiltona, wydawcy gazety. Obok światowej sławy, irlandzkiego aktora mogliśmy oglądać polskich aktorów, m.in. Roberta Więckiewicza czy Piotra Stramowskiego.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

szkolenie wojsko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni