MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miejskie obchody Dnia Strażaka w Mysłowicach. Uhonorowano około 40 mundurowych

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
22 maja w Mysłowicach odbyły się miejskie obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystego wydarzenia uhonorowanych zostało około 40 strażaków.

Miejskie obchody Dnia Strażaka w Mysłowicach

22 maja na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach odbyły się miejskie obchody Dnia Strażaka. W wydarzeniu uczestniczył: Wiesław Leśniakiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Elżbieta Bieńkowska, wiceprezes Rady Ministrów, Marek Wójcik, wojewoda śląski, st. bryg. Wojciech Kruczek, śląski komendant wojewódzki oraz komendanci miejscy i powiatowi PSP.

Dla mnie to jest możliwość do powrotu. Miałem okazję i przyjemność wbudowywać wraz z Elżbietą Bieńkowską kamień węgielny pod tą strażnicę. W zasadzie dzięki jej zaangażowaniu rozpoczęliśmy budowę tego obiektu. Dzisiaj jest to jeden z nowoczesnych budynków w regionie. Myślę, że strażacy są zadowoleni z warunków pracy, bo to jest sprawa najważniejsza — mówił Wiesław Leśniakiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 13.00 od złożenia meldunku podsekretarzowi stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiesławowi Leśniakowiczowi, który następnie dokonał przeglądu pododdziałów. Po odśpiewaniu hymnu komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach, bryg Rafał Pietrzyk przywitał zaproszonych gości oraz podziękował strażakom za ich codzienną służbę.

Awanse i odznaczenia dla mundurowych

Tradycyjnie podczas obchodów Dnia Strażaka wręczono odznaczenia, awanse na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. 28 funkcjonariuszy zostało odznaczonych medalami za Długoletnią Służbę. 6 funkcjonariuszy zostało odznaczonych odznaką Zasłużony za Zasługi Ochrony Przeciwpożarowej. 2 funkcjonariuszy zostało odznaczonych brązowym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Do wyższych stopni służbowych awansowano 7 podoficerów oraz 4 szeregowych, Komendy Miejskiej PSP w Mysłowicach.

Zobacz zdjęcia z uroczystości

Mysłowicka Straż Pożarna do zwalczania pożarów oraz miejscowych zagrożeń, czy to sprzętowo, czy pod względem wyszkolenia jest na wysokim poziomie. My mamy to do siebie, że nie pytamy, co trzeba zrobić, tylko w jakim czasie. Mieszkańcy mogą być spokojni i czuć się bezpiecznie, dzięki naszym mysłowickim strażakom — mówił bryg. Rafał Pietrzyk, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach.

[19:51] Paweł Kurczonek

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

like 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni