MKS Będzin - PSG Stal Nysa 0:3. Doping fanów nie pomógł ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

MKS Będzin, ku rozpaczy swoich kibiców, przegrał z PSG Stal NysaZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W drugim barażowym meczu o prawo gry w przyszłym sezonie w PlusLidze siatkarze MKS Będzin przegrali z PSG Stal Nysa 0:3. Głośny doping fanów nie pomógł gospodarzom, którzy w barażu przegrywają już 0:2 i ostatniej drużynie PlusLigi brakuje już tylko jednej wygranej, by pozostać w gronie najlepszych. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu MKS Będzin - PSG Stal Nysa.

MKS Będzin - PSG Stal Nysa 0:3. Doping fanów nie pomógł

Po porażce w Nysie siatkarze MKS Będzin przystąpili do drugiego meczu barażowego pełni wiary w możliwość pokonania ostatniej drużyny PlusLigi. Zadanie wicemistrza Tauron 1. Ligi wydawało się o tyle łatwiejsze, że goście przyjechali do Zagłębia Dąbrowskiego bez Wassima Ben Tary, który z powodów osobistych wrócił do Francji.

Kluczowy dla wyniku rywalizacji był pierwszy set. Zawodnicy MKS wspierani przez gorący doping 1,5 tysiąca kibiców prowadzili w nim już 22:18. a później 24:22. Nie wykorzystali jednak dwóch setboli. W walce na przewagi inicjatywa należała już do bardziej doświadczonych graczy z Nysy. Wprawdzie będzinianie obronili trzy setbole, ale w końcu partię zakończył Zouheir El Graoui obijając swoim atakiem ręce blokującego Jakuba Rohnki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU MKS BĘDZIN STAL NYSA

Po wygraniu pierwszego seta 28:26 w drugim od początku inicjatywa należała do gości. Stal szybko odskoczyła na 12:7. Gracze MKS mieli duże kłopoty z przyjęciem zagrywki Macieja Zajdera i nie potrafili zatrzymać ataków Kamila Kwasowskiego. Przegrali tę partię 14:25, a ostatni punkt zdobył blokiem Dominik Kramczyński.

W trzecim secie wyrównana walka trwała do stanu 14:14. Później ku radości grupki kibiców gości górę wzięło większe obycie zespołu z PlusLigi. Stal odskoczyła na 22:19. Gospodarze zdobyli później jeszcze tylko jeden punkt po ataku Brandona Koppersa, a zespól z Nysy przy zagrywkach Patryka Szwaradzkiego skończył seta, a mecz zakończył atak Marcina Komendy.

Stali już tylko jednej wygranej brakuje do utrzymania się w PlusLidze, a kolejny barażowy pojedynek odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.30 w Nysie.

MKS Będzin - PSG Stal Nysa 0:3 (26:28, 14:25, 20:25)
MKS
Stankov, Ratajczak, Swodczyk, Kańczok, Koppers, Rohnka, Marek (libero) oraz Makowski, Ptaszyński, Musiał.

W play off 2:0 dla Stali (gra się do trzech wygranych). Kolejny mecz w poniedziałek o godz. 17.30 w Nysie.